środa, 20 maja 2020 13:46

Jak wypożyczyć auto dostawcze?

Autor Głos 24
Jak wypożyczyć auto dostawcze?

Potrzebujesz na kilka dni auta dostawczego, którym mógłbyś przewieźć wielkich gabarytów towary? Szukasz dostawczaka, który pomógłby Tobie w transporcie owoców z sadu? A może niezbędny jest Tobie duży samochód, by móc nim dokonać szybkiej przeprowadzki? Bez względu na to, jaki jest powód, z pewnością wynajem aut dostawczych to bardzo dobry pomysł. Nie zawsze mamy pomocnego sąsiada, który ma takie auto, nie zawsze szwagrowi pasuje, by nam je pożyczyć. Stawiając z kolei na profesjonalną firmę, w każdej chwili, gdy tylko będzie nam ono potrzebne, możemy na nie postawić. Jak więc wypożyczyć auto dostawcze?

Zainteresowanie wypożyczalniami samochodów

Od wielu już lat rynek związany z branżą wypożyczalni samochodów automaks.pl cieszy się niebywale dużą popularnością. Ludzie korzystają z takich usług, bo są one w stanie zagwarantować im to, co w danej chwili jest im potrzebne. Nie trzeba szukać kogoś, kto mógłby nam pożyczyć auto, nie musimy głowić się, jak przetransportować dane rzeczy. Stawiamy na daną wypożyczalnię, umawiamy termin, kiedy możemy takie auto dostawcze wynająć i w pełni korzystamy z jego możliwości. Oczywiście choć z pozoru wszystkie wypożyczalnie wyglądają tak samo, to jednak znacząco się między sobą różnią. Mamy parking, na nim duża flota samochodowa do wynajmu, jest małe biuro, a do tego i strona internetowa, na której można wszystko załatwić online lub znaleźć telefon, by z takim miejscem móc się skontaktować. Jeśli chcemy uzyskać najwyższą jakość usług, a tym samym być w pełni zadowolonym z danego rozwiązania, na pewno trzeba postawić na profesjonalistów, którzy mogą zaoferować nam auta dostawcze na takich warunkach, jakie tylko nam odpowiadają. Na co więc powinniśmy zwrócić szczególną uwagę, jeśli w grę wchodzi skorzystanie z takich usług? Jak powinien wyglądać najem samochodów? Co stanowi istotne kwestie w umowie?

Jak wypożyczyć auto dostawcze?

Protokół stanu samochodu

Sama umowa to jedno. Zawarte są w niej niezbędne informacje, na jakich oczywiście należy się skupić, aby mieć świadomość, jak wygląda cała procedura i co trzeba spełnić, by nie nabawić się niepotrzebnych kar czy nieprzyjemności. Jedną z kluczowych jednak rzeczy jest to, aby do umowy dołączony był protokół odnośnie stanu samochodu. W ten bowiem sposób nikt nie wmówi nam, że wgnieciony zderzak to nasza zasługa i że rysy na samochodzie to nasze dzieło. W protokole takim znajdą się takie więc informacje jak stan auta, wszelkie uszkodzenia, aktualny stan licznika, ilość paliwa, czy godzina wypożyczenia samochodu dostawczego. Dużą wagę powinno przyłożyć się do kwestii szyb. Warto przed wejściem do samochodu i ruszeniem, sprawdzić dokładnie ich stan. Czy są jakieś pęknięcia? Czy nie ma zarysowań? Czy na szyby jest ubezpieczenie? Im dokładniej auta obejrzymy, tym z pewnością większa gwarancja, że nie poniesiemy z tytułu wypożyczenia żadnych dodatkowych, nieprzewidzianych kosztów.

Kaucja - czyli zabezpieczenie dla wypożyczalni

Rzeczą wiadomą i oczywistą jest fakt, że za usługę trzeba zapłacić. Cennik dla każdej wypożyczalni jest inny i jeśli chcemy wybrać auta dostawcze na określoną ilość dni, na daną kwotę podpisana zostaje umowa. Trzeba jednak pamiętać tutaj o jednej rzeczy, a mianowicie o kaucji, która stanowi niejako kwotę zabezpieczenia dla samej wypożyczalni. Wysokość  można zawsze negocjować, jednak w większości miejsc waha się ona między 500 a 1500 złotych. Dla tego typu miejsc kaucję stanowi gotówka, którą należy zostawić w biurze wypożyczalni, ale zdarzają się już i bardziej nowoczesne biura, gdzie można użyć karty kredytowej, na której to zostaje założona tak zwana ,,blokada środków”.  Kiedy auto oddajmy, zostanie ona odblokowana, a pieniądze ponownie będą w naszym obiegu.

Czym są limity kilometrów?

Wypożyczamy auto dostawczeautomaks.pl/nasza-flota-2 i wszystko wydaje się jasne. Mamy je, zapłaciliśmy za usługę, korzystamy. Trzeba jednak zdać sobie sprawę z tego, że większość wypożyczalni posiada tak zwane limity kilometrów. Cóż to oznacza? Dobowe limity kilometrów określają, ile kierowca danym autem może tych kilometrów zrobić. Nie ma więc możliwości, by wybrać się nim za granicę w jeden dzień, gdyż trzeba stosować się do zasad wypożyczalni i robić tyle kilometrów, ile jest to wymagane. Czasami mogą zdarzyć się opcje w wachlarzu ofertowym wypożyczalni, w którym to pojawia się rozwiązanie w formie ,,bez limitu”. Płacimy więc określoną kwotę, nieco wyższą niż w standardzie i korzystamy wtedy z dostawczaka do woli.

O czym jeszcze pamiętać?

Jeśli nie chcemy, by kaucja została potrącona, musimy w pełni stosować się do zasad, jakie określone są w umowie. O czym więc powinniśmy pamiętać? Na pewno o tym, by oddać auto czyste, w nienaruszonym stanie, z taką ilością paliwa, z jaką je wypożyczyliśmy. Istotne jest więc to, aby trzymać się zasad umowy, a wtedy z pewnością cała współpraca okaże się być bardzo dobrym wyborem, po który sięgniemy kolejny i następny raz.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje

Rozrywka