czwartek, 26 marca 2020 14:52

Jak zmniejszyć ilość odpadów produkcyjnych i zaoszczędzić pieniądze?

Autor Artykuł sponsorowany
Jak zmniejszyć ilość odpadów produkcyjnych i zaoszczędzić pieniądze?

Odpady są często uważane za nieuchronny aspekt produkcji elementów metalowych i są traktowane jako naturalna konsekwencja licznych procesów. Ich duża ilość może aktywnie wpłynąć na wynik finansowy firmy, dlatego warto wiedzieć, jak generować ich mniej. I chociaż prawidłowe zarządzanie odpadami może przyczynić się do obniżenia kosztów, to o wiele wydajniejsze jest, gdy nie są one ważnym czynnikiem w przedsiębiorstwie. Jak tego dokonać?

Automatyzacja i praca na nowoczesnychmaszynach

Produkcja elementów metalowych

Sabner wykorzystuje w swoim zakładzie narzędzia, które w głównej mierze opierają się automatyzacji. Dzieje się tak z kilku powodów, w tym bezpieczeństwa, nie tylko dla samych pracowników, ale także dla części, które są tworzone podczas produkcji elementów metalowych. Pomaga to znacznie zminimalizować odpady, jak również uniknąć wadliwych komponentów.

W jaki sposób automatyzacja pomaga wyeliminować odpady w procesach produkcyjnych? Po pierwsze maszyny nie męczą się tak, jak robią to pracownicy. Dzięki temu mogą stworzyć setki tysięcy identycznych elementów pozbawionych błędów spowodowanych zmęczeniem operatora, przyczynia się do bezpośrednio do redukcji ilości odpadów w postaci wybrakowanych produktów. Po drugie automatyzacja pozwala na takie skonfigurowanie maszyny, by ta wykorzystywała dostępny materiał w stu procentach.

Dobór odpowiedniego narzędzia do produkcji elementów metalowych

Zmniejszenie ilości odpadów w procesach produkcyjnych oznacza coś więcej niż tylko efektywne cięcie – wymaga ono użycia odpowiedniego narzędzia do pracy, aby zmaksymalizować wydajność. Sprzęt i techniki używane do kształtowania form metalowych znacznie przyczyniają się do zmniejszenia ilości odpadów, a szczególnie dobrze wypadają tutaj nowoczesne maszyny CNC.

Szkolenie pracowników

Bez względu na to, jak wiele środków przeznaczyło się na automatyzację fabryki, to nadal pracownicy są nadal sercem firmy. To oni konfigurują, obsługują i konserwują maszyny, których używa się podczas produkcji elementów metalowych. Ich wiedza, umiejętności i doświadczenie w znacznym stopniu wpływają na to, jak wydajne będą procesy i jak duże będą zyski przedsiębiorstwa.

Właściwie przechowywanie produktów

Po zakończonej produkcji elementów metalowych znaczna część z nich trafia od razu do pojemników lub kontenerów, z których większość nie jest przeznaczona do tego, by przechowywać w nich taki rodzaj materiałów. Dzieje się tak często dlatego, że mogą być one zbudowane w sposób, który nieodpowiednio chroni delikatne lub skomplikowane części.

Problem z tak zaprojektowanymi pojemnikami polega na tym, że nie biorą one pod uwagę specyfiki procesu produkcyjnego i charakterystycznej konstrukcji wytwarzanych części. Prowadzi to do wzrostu liczby uszkodzonych komponentów, które pomimo tego, że były wykonane w sposób perfekcyjny, zmieniają się w odpady po przetransportowaniu. Zainwestowanie we właściwe pojemniki może początkowo wydawać się niepotrzebnym kosztem, jednak w konsekwencji będzie zwracać się z nawiązką w kolejnych latach działania firmy.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje

Rozrywka