piątek, 9 grudnia 2022 12:41

Fotowoltaika dla domu - czy nadal się opłaca?

Autor Artykuł sponsorowany
Fotowoltaika dla domu - czy nadal się opłaca?

Fotowoltaika to dla obywateli Polski już całkiem dobrze znany temat, chyba każdy z nas choć raz spotkał na swojej drodze konsultanta, który oferował założenie paneli fotowoltaicznych na dachu naszej nieruchomości (lub na poziomie gruntu – bo i taka technika jest możliwa). Ale czy nasza wiedza na temat tego, czym tak naprawdę jest fotowoltaika, jest na odpowiednim poziomie? Czy wiemy, jak ona działa i co dzieje się z energią, gdy wyprodukuje się jej więcej, niż się zużywa?

Instalacja fotowoltaiczna w praktyce

To nic innego jak światło słoneczne przekształcone w prąd, którego możesz użyć, by ogrzać dom lub wodę, albo korzystać z niego w gniazdkach. Jak to działa? Ogniwa fotowoltaiczne, które składają się na moduły fotowoltaiczne, wytwarzają energię elektryczną (tzw. efekt fotowoltaiczny). Wytworzona energia przepływa przez inwerter i tam zamieniana jest na prąd zmienny, czyli taki, jakiego używamy na co dzień i mamy go w gniazdkach w swoich domowych zaciszach.

Dzięki takiemu rozwiązaniu możesz nie tylko zaoszczędzić pokaźną sumę pieniędzy, co w obecnych czasach chyba dla każdego jest najważniejsze, ale możesz także być dobrym człowiekiem i przyczynić się do zrobienia czegoś pozytywnego dla ekosystemu (to „zielone” źródło energii, praktycznie bezemisyjne). Fotowoltaika ma oczywiście dużo więcej zalet – jeśli jesteś ciekawy, jakie jeszcze płyną z niej korzyści, koniecznie zajrzyj tutaj: https://eonfoton.pl/dla-domu/fotowoltaika.

Magazyn energii, czyli prąd można przechować na „trudne czasy”

Jako ludzkość coraz częściej dbamy o to, by nic się nie marnowało. Prąd również! A niejednokrotnie może zdarzyć się tak, że ilość wyprodukowanej energii przerośnie zapotrzebowanie. Właśnie wtedy z pomocą przychodzi nam magazyn energii, dzięki któremu jej nadmiar, jak sama nazwa wskazuje, będzie magazynowany. Magazyny energii mogą przechowywać duże ilości prądu, co jest kluczowe dla zapewnienia stabilności sieci elektroenergetycznej. Wraz z rosnącymi potrzebami i oczekiwaniami wobec dostaw energii elektrycznej, magazyny energii stają się coraz ważniejsze. Powszechne stosowanie magazynów energii może pomóc w zmniejszeniu emisji dwutlenku węgla i poprawić efektywność energetyczną.

Zarówno gospodarstwa domowe, jak i firmy, mogą stać się w aż 90% samowystarczalne energetycznie, właśnie dzięki niemu! Posiadając magazyn energii, nie musisz martwić się o to, że będziesz spędzał czas w ciemności podczas niespodziewanej burzy, przeciążeń u Twojego dostawcy czy często występujących awarii. Cóż, jeśli to nadal za mało, by przekonać Cię do tego, jak korzystna to rzecz, spójrz tutaj i przekonaj się sam: https://eonfoton.pl/dla-domu/magazyn-energii-dla-domu.

Technologia - najnowsze informacje

Rozrywka