Marszałek Małopolski, Łukasz Smółka przekazał, że wszyscy poszkodowani we wczorajszym wypadku autokaru Polacy, w tym samorządowcy, wrócili do kraju.
"Ważny komunikat! Szanowni Państwo, 11 osób zostało zbadanych przez lekarzy. Wszyscy uczestnicy delegacji wrócą do Polski jeszcze dziś. Dziękuję wszystkim służbom, które wzięły udział w akcji ratunkowej, oraz służbom dyplomatycznym za współpracę." - przekazał wczoraj wieczorem marszałek Małopolski, Łukasz Smółka.
Urząd Marszałkowski zapewnił, że wszyscy uczestnicy delegacji dotarli już do Polski. Czują się dobrze, są w drodze do domów.
Przypomnijmy, w piątek, 17 października na autostradzie A5 w Drasenhofen w Austrii zderzyły się trzy polskie pojazdy: bus dostawczy, ciężarówka i autokar przewożący delegację z Małopolski, która wracała z Chorwacji (w tym wicemarszałek Ryszard Pagacz oraz sześcioro przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, samorządowcy, przedstawiciele Polskiego Związku Łowieckiego, Uniwersytetu Rolniczego oraz Lasów Państwowych).
- Zobacz też:

W wypadku zginęła jedna osoba, trzy osoby zostały ciężko ranne, a kilkanaście lekko rannych m.in. ucierpiała w nim burmistrz Andrychowa.
Ciąg dalszy pod galerią zdjęć








Autokar najechał na busa, z którym zderzyła się duża ciężarówka. 11 osób z polskiej delegacji zostało rannych. Jednak po przebadaniu ich przez lekarzy podjęto decyzję, że wszyscy wrócą do Polski.
fot. BFKOD