czwartek, 21 stycznia 2021 14:30

Jakie poduszki na taras i do ogrodu?

Autor Głos 24
Jakie poduszki na taras i do ogrodu?

Chcesz zadbać o przyjemnie spędzony czas na swoim tarasie bądź ogrodzie? Wybierz poduszki, dzięki którym stworzysz komfortowe miejsce odpoczynku.

Nie da się ukryć, że zarówno meble ogrodowe, jak i tarasowe są narażone na liczne czynniki pogodowe, począwszy od słońca, poprzez wiatr, a skończywszy na deszczu i śniegu. To sprawia, że meble, jak i ogrodowe tekstylia, takie jak poduszki o wiele szybciej brudzą się, jak i zużywają w ciągu codziennego użytkowania.

Tym samym warto szczególną uwagę zwrócić na dobór odpowiednich tkanin i wykończenia. Jak dobrać najlepsze poduszki na taras i do ogrodu?

Do ogrodu i na taras

Poduszki do ogrodu, jak i na taras powinny być wykonane z wytrzymałych materiałów, które łatwo będzie utrzymać w czystości. Tym samym polecane są poduszki z poszewkami z domieszką akrylu, poliestru, a także teflonu, który doskonale odprowadza wodę. Właśnie dzięki sztucznym materiałom zabrudzenia nie wnikają w głąb poduszek. Warto zadbać o to, by taka podszewka miała pewną domieszkę bawełny, co sprawi, że poduszka będzie bardziej miękka w dotyku i wygodna.

Poduszki ogrodowe na leżakach przy basenie

Wypełnienie

Również wypełnienie poduszki ma znaczenie. Jeśli poduszka często będzie narażona na różne warunki atmosferyczne, to dobrze jest wybrać taką, której wypełnieniem będzie materiał niepochłaniający wody - w tym wata silikonowa, czy pianka poliuretanowa.

Zdejmowany pokrowiec

Do wielu poduszek do ogrodu i tarasu polecane są także zdejmowane pokrowce. Wystarczy, co jakiś czas po prostu je zdjąć i wyprać, by z łatwością utrzymywać poduszkę w czystości, można znaleźć tego typu poduszki ogrodowe w sklepie ogrodosfera.pl

Pod zadaszenie

Wybierasz poduszkę pod zadaszenie? W takim przypadku nie musi spełniać ona dużo większej ilości wymogów, niż klasyczne poduszki do mieszkania. Wystarczy, że będzie nieco bardziej wytrzymała oraz wykonana z materiału, który łatwo się czyści. Dobrym pomysłem jest wybór poduszki nieco cięższej, dzięki czemu zostanie ona na miejscu, nawet w najbardziej wietrzny dzień.

Poduszki ogrodowe na zestawie mebli tarasowych

Rozmiar poduszki

Przed kupnem poduszki na taras, czy do ogrodu dobrze jest dokładnie wymierzyć wszystkie meble. Meble tarasowe i ogrodowe znacząco różnią się kształtem i konstrukcją, dlatego wybór poduszki bez pomiarów może zaowocować nietrafionym zakupem.

Jeśli potrzebujesz poduszek, które łatwo dopasować do poszczególnych mebli, to świetnym rozwiązaniem jest także wybranie tych mających specjalne sznurki do regulacji. W tym przypadku istnieje o wiele więcej możliwości ich przystosowania do poszczególnych mebli.

Jaki styl wybrać?

Na sam koniec pozostaje wybór koloru, kształtu, czy wzorów na poduszce. Tutaj warto dopasować je do mebli na zasadzie podobieństwa bądź urozmaicenia przestrzeni. Jeśli chcesz, by poduszki były neutralnym elementem wyposażenia tarasu bądź ogrodu, to wybierz takie o neutralnych barwach, które dopasują się do koloru i estetyki mebli.

A może chcesz, by poduszka była przyciągającym wzrok elementem dekoracyjnym? Zapoznaj się z bogatą kolekcją wzorów i kolorów, by wybrać coś, co będzie odpowiadało Twoim potrzebom. Z powodzeniem możesz postawić na nowoczesne geometryczne wzory, czy mocne, wyróżniające się kolory.

Wybór odpowiedniej poduszki na taras i do ogrodu to inwestycja w przyszłą wygodę i komfort. Warto zdecydować się na poduszkę, która nie tylko będzie świetnie się prezentowała, ale także posłuży na długo.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje