wtorek, 16 listopada 2021 11:01

Jakie są ogólne warunki wynajmu wózków widłowych?

Autor Artykuł sponsorowany
Jakie są ogólne warunki wynajmu wózków widłowych?

Zakup wózka widłowego to koszt rzędu od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Tak duży wydatek to dla wielu firm koszt nie do zaakceptowania. W takich właśnie sytuacjach z pomocą przychodzą wypożyczalnie wózków widłowych, gdzie możemy wynająć interesujące nas urządzenie techniki magazynowej na określony czas.

Jeśli planujesz wynajem jednego lub kilku wózków widłowych konieczne sprawdź, jakie są ogólne warunki wynajmu tego typu urządzeń i jakich zapisów możesz się spodziewać w umowie.

Umowa najmu: Co może zawierać?

Niezależnie od tego, czy planujesz długo- czy krótkoterminowy wynajem wózków widłowych jako klient wypożyczalni będziesz zobowiązany do podpisania umowy najmu. W wielu przypadkach podpisanie umowy to czysta formalność. Mimo to, przed złożeniem podpisu uważnie zapoznaj się z treścią dokumentu. W umowie zawartych jest wiele informacji dotyczących warunków najmu urządzenia, dlatego też dokument ten stanowi podstawę w przypadku ewentualnych problemów lub wątpliwości powstałych w toku eksploatacji wynajętego wózka widłowego. Co może zawierać umowa najmu?

Jak długo?

Pierwszym istotnym punktem umowy najmu/wynajmu wózka widłowego jest wskazanie czasookresu, na który urządzenie zostaje Ci użyczone. W zależności od wypożyczalni możesz skorzystać z wynajmu:

  1. krótkoterminowego – nawet na kilka godzin,
  2. długoterminowego,
  3. bezterminowego z okresem wypowiedzenia.

Należy przy tym pamiętać, że przekroczenie okresu najmu może się wiązać z nałożeniem na najemcę kary finansowej. Dlatego gdy tylko zorientujesz się, że urządzenie będzie Ci potrzebne dłużej niż początkowo zakładałeś upewnij się, że odpowiednio wcześnie poinformujesz o tym wypożyczalnię i podpiszesz aneks do umowy.

Jakie usługi serwisowe?

W umowie wynajmu wózka widłowego z pewnością znajdziesz punkt poświęcony usługom serwisowym. Nie każda firma oferująca wynajem urządzeń zapewnia pełną opiekę serwisową, dlatego warto uważnie przeczytać zapisy w umowie. Dobre wypożyczalnie wózków widłowych oferują profesjonalne wsparcie specjalistów, a w przypadku poważniejszych awarii możliwość skorzystania z urządzenia zastępczego o identycznych lub podobnych parametrach pracy, co unieruchomiony wózek widłowy.

Twoje obowiązki wynikające z umowy

Jako najemca zgadzasz się na wypełnianie określonych obowiązków. Zazwyczaj dotyczą one kosztów naprawy uszkodzeń wynikających z wyłącznej winy najemny. Najemca zobowiązuje się ponadto do zapewnienia użytkowania wózków wyłącznie przez osoby przeszkolone i uprawnione.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje