sobota, 30 września 2023 19:07

Janusz Filipiak, właściciel Cracovii trafił do szpitala. Jest w ciężkim stanie

Autor Marzena Gitler
Janusz Filipiak, właściciel Cracovii trafił do szpitala. Jest w ciężkim stanie

Janusz Filipiak, właściciel Cracovii, trafił do szpitala w stanie krytycznym. Był reanimowany po tym, jak stracił przytomność przed jednym ze sklepów pod Krakowem.

Pierwsze informacje na ten temat stanu właściciela Cracovii przekazali w mediach społecznościowych kibice, którzy byli naocznymi świadkami zdarzenia.

Prof. Filipiak w sobotę po południu (30 września) zasłabł pod sklepem w podkrakowskich Wrząsowicach, a następnie w bardzo ciężkim stanie został odwieziony karetką do Szpitala Uniwersyteckiego przy ul. Jakubowskiego w Krakowie.

Smutne wiadomości potwierdził Artur Fortuna, prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Historyków i Statystyków Piłki Nożnej. "Potwierdzone. Profesor w szpitalu" — napisał w mediach społecznościowych Fortuna. Chwilę później te doniesienia potwierdzili reporterzy RMF FM.

Docierających z Krakowa wiadomości komentować nie chciał podczas pomeczowej konferencji prasowej po zwycięstwie 2:0 z ŁKS Łódź trener Cracovii, Jacek Zieliński. - Nie będę się na ten temat w ogóle wypowiadał, ani udzielał informacji. Proszę wybaczyć, ale to nie jest czas, by na ten temat teraz się wypowiadać. Trzymamy bardzo mocno kciuki za pana profesora i wierzymy, że będzie OK - powiedział w sobotnie popołudnie Zieliński.

Ostatnia informacja to słowa, które znów przekazał Artur Fortuna: Mecz nadal trwa - napisał i wkleił zdjęcie uśmiechniętego i pozdrawiającego Janusza Filipiaka.

Janusz Filipiak w 1993 roku założył Comarch, który stał się jedną z czołowych firm informatycznych w Polsce. Jest jednym z najbogatszych Polaków. Prezesem Cracovii jest od 2004 roku. Wkrótce ma zostać jedynym właścicielem klubu. W trakcie jego rządów Pasy wywalczyły Puchar i Superpuchar Polski. Trenerem zespołu był wówczas obecny selekcjoner reprezentacji Polski Michał Probierz. Z kolei sekcja hokejowa Cracovii sięgnęła siedem razy po mistrzostwo kraju.

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka