niedziela, 14 kwietnia 2024 07:01

Jest petycja ws. ekranów akustycznych przy Ogrodzie Botanicznym

Autor Katarzyna Domagała
Jest petycja ws. ekranów akustycznych przy Ogrodzie Botanicznym

Już ponad 700 osób, w tym mieszkańcy w Krakowa, dyrekcja i pracownicy Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego, podpisało petycję w sprawie montażu ekranów dźwiękoszczelnych wzdłuż alei Powstania Warszawskiego.

Dyrekcja i pracownicy Ogrodu Botanicznego starają się o montaż ekranów dźwiękoszczelnych wzdłuż alei Powstania Warszawskiego.

Podejmowane w tym zakresie inicjatywy, również w ramach Budżetu Obywatelskiego miasta Krakowa, nie odniosły zamierzonych celów – twierdzą autorzy petycji.

W dokumencie zwracają się do "wszystkich Przyjaciół i Miłośników naszego Ogrodu do poparcia naszych dalszych działań w tej kwestii".

Instalacja ekranów dźwiękoszczelnych pozwoliłaby na znaczną redukcję hałasu, co z kolei wpłynęłoby na poprawę jakości życia mieszkańców oraz stworzenie przyjaźniejszego środowiska dla osób odwiedzających Ogród. Taka inwestycja byłaby inwestycją w zdrowie psychiczne i fizyczne naszej społeczności oraz w zachowanie unikalnego miejsca w naszym mieście. Co więcej, inicjatywa ta została już pozytywnie zaopiniowana przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków – podkreślają autorzy petycji.

Petycję podpisało już ponad 700 osób.

Zwracamy się z gorącą prośbą do wszystkich osób, którym dobro Ogrodu leży na sercu o podpisanie niniejszej petycji, a tym samym wyrażenie poparcia dla naszego pomysłu wybudowania ekranów dźwiękoszczelnych wzdłuż alei Powstania Warszawskiego. Podpisanie petycji jest dobrowolne, ale bardzo liczymy na wsparcie miłośników Ogrodu. Wierzymy głęboko, że wspólnie uda nam się stworzyć jeszcze bardziej przyjazne człowiekowi miejsce w samym centrum Krakowa – czytamy w petycji.

Całość apelu można przeczytać tutaj

Fot.: Wikipedia

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka