poniedziałek, 20 czerwca 2022 09:37

Języki ognia szalały. Ogień nie odpuszczał strażakom przez długi weekend

Autor Patryk Trzaska
Języki ognia szalały. Ogień nie odpuszczał strażakom przez długi weekend

Podczas długiego weekendy Polakom towarzyszyły wysokie temperatury. Niestety przełożyło się to na wzrost liczby pożarów szczególnie w miejscowościach wiejskich. Strażacy z OSP Binarowa interweniowali nawet o północy.  

W nocy z soboty na niedzielę (18/19 czerwca) zapaliły się stogi siana w miejscowości przysiółek Maślakowice (gmina Biecz - powiat gorlicki). Interweniujący strażacy z OSP Binarowej zastali szalejące języki ognia. Akcja gaśnicza rozpoczęła się tuż przed północą i trwała kilka godzin. Na razie nieznane są przyczyny pożaru.

Pożar Maślakowice - fot. OSP Binarowa 

To nie był jednak koniec pożarów. Około godziny 9:00 w niedzielę doszło do pożaru budynku gospodarczego w Modlniczce (powiat krakowski). Pomimo dużego zagrożenia na szczęście nikt nie został poszkodowany, a spaleniu uległo jedynie poddasze budynku. W samej akcji wzięli udział strażacy z OSP Modlnica, OSP Giebułtów, OSP Modlniczka, OSP Tomaszowice, JRG 5 Kraków i JRG 3 Kraków.

Pożar budynku gospodarczego - fot. OSP Giebułtów

Nie minęła chwila, a ogień szalał już w Zielonkach (powiat krakowski). Na miejscu okazało się, że pali się garaż przy ulicy Gwizdałów. W walce z ogniem strażakom z OSP w Zielonkach pomagali druhowie z OSP Bibice, OSP Tonie oraz JRG 5 Kraków. Garaż został kompletnie strawiony przez ogień, jednak i w tym przypadku nikomu nic się nie stało.

Przeczytaj: Zielonki. Zapalił się garaż przylegający do budynku mieszkalnego

Pożar w Zielonkach - fot. OSP Bibice

Gorlice - najnowsze informacje