środa, 7 września 2022 11:05

[VIDEO] Języki ognia szalały w Łazanach. Mieszkańcy: To nie pierwszy taki przypadek

Autor Patryk Trzaska
[VIDEO] Języki ognia szalały w Łazanach. Mieszkańcy: To nie pierwszy taki przypadek

Blisko dwie godziny strażacy walczyli z ogniem w Łazanach (powiat wielicki), gdzie zapaliła się stodoła wypełniona sianem. Okoliczności zdarzenia bada policja. Nikt nie wyklucza celowego podpalenia budynku.

Pożar wybuchł wczoraj (6 września) około godziny 21:20. O szalejącym ogniu strażaków poinformowali okoliczni mieszkańcy. – Po przybyciu na miejsce zastępów straży pożarnej pożarem objęta stodoła w dużej części wypełniona słomą. Nasze czynności na miejscu trwały prawie dwie godziny (godzina i czterdzieści minut). Na szczęście w wyniku pożaru nikt nie został ranny – przekazał w rozmowie z Głos24 mł. bryg. mgr inż. Michał Masternak z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Wieliczce.

Pożar w Łazanach - video. Beata Moskal

W akcji gaśniczej udział wzięły jednostki z OSP Łazany, OSP Sławkowice, OSP Biskupice, OSP Trąbki i PSP Wieliczka. Na miejscu obecni byli również funkcjonariusze policji.

Pożar w Łazanach - fot. OSP Trąbki 

Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że prowadzone są czynności w kierunku celowego podpalenia budynku, jednak policja wciąż bada okoliczności zdarzenia.

Jak twierdzą mieszkańcy, nie jest to pierwsza taka sytuacja w tym rejonie. – Wątpię, aby to był przypadek, to nie pierwsza taka sytuacja. Już się tutaj zdarzało, że budynki zapały się w niewyjaśnionych okolicznościach. Zazwyczaj wtedy, gdy zaczynały komuś przeszkadzać – mówi jedna z mieszkanek.  

Okoliczności wtorkowego pożaru ustalać będzie teraz policja.

fot. OSP Łazany/ OSP Trąbki

video - Beata Moskal

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje

Rozrywka