czwartek, 21 marca 2024 15:42

Już w piątek V Puszczańska Droga Krzyżowa. Do wyboru dwie trasy

Autor Marzena Gitler
Już w piątek V Puszczańska Droga Krzyżowa. Do wyboru dwie trasy

Środowisko Szczepu „Puszcza” Niepołomice zaprasza do udziału w V Puszczańskiej Drodze Krzyżowej. Wydarzenie rozpocznie się 22 marca o godz. 18, a trasa nabożeństwa poprowadzi ścieżkami leśnymi.

Wyjście na trasy poprzedzi msza św., która odbędzie się w piątek, 22 marca o  godz. 18:00 w kościele pw. Dziesięciu Tysięcy Męczenników z Góry Ararat w Niepołomicach.

Puszczańska Droga Krzyżowa jest częścią Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Pakiety z rozważaniami oraz mapkami można będzie nabyć w cenie 10 zł bezpośrednio przed (a jak starczy to i po) mszy świętej.

Trasy (długości 22 km i 41,5 km) leśnymi duktami prowadzą do 14 stacji Drogi Krzyżowej, wytyczonych na terenie Puszczy Niepołomice. Na trasie wędrówki są miejsca uświęcone krwią pomordowanych w czasie II wojny światowej przez hitlerowskich okupantów i wojenne cmentarze - m.in. w Kozich Górkach i Zasadą Ekstremalnej Drogi Krzyżowej jest przejście trasy samotnie lub w małej grupie, w ciszy i skupieniu. Każdy idzie na własną odpowiedzialność a osoby niepełnoletnie muszą iść pod opieka dorosłych.

"Wzorem ub. roku postaraliśmy się, tak wytyczyć trasy aby uniknąć przejść ruchliwymi drogami oraz wśród zabudowań" - deklarują organizatorzy - harcerze ze Szczepu „Puszcza” Niepołomice.

fot. pixabay.com

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje

Rozrywka