wtorek, 7 lipca 2020 12:56

Kamionka Wielka: "Środków na budowę nowego mostu nie otrzymamy w 2020 roku"

Autor Wiktoria Mitura
Kamionka Wielka: "Środków na budowę nowego mostu nie otrzymamy w 2020 roku"

Nie będzie żadnych środki na odbudowę mostu na Kamienicy. Pieniądze zostały przesunięte na sprawy związane z koronawirusem. Co dalej?

Wczoraj odbyło się spotkanie w Krakowie w Urzędzie Wojewódzkim z wojewodą Piotrem Ćwika. Dotyczyło przeprawy mostowej na rzece Kamienica w ciągu ul. Kamiennej. Dotarły do nas informacje o braku środków na budowę nowego mostu. Dlaczego? Dlatego, że pieniądze zostały przeznaczone na sprawy związane z epidemią koronawirusa.

Problem pozostał na głowie Wójta Kamionki Wielkiej oraz prezydenta Ludomira Handzla. Tylko ich wspólne działania mogą pomóc mieszkańcom. Jak sobie z tym poradzą?

Środki nie zostaną uruchomione i w związku z tym musimy przystąpić do zabezpieczenia mieszkańców oraz działających w Kamionce Wlk. przedsiębiorców własnymi siłami - potwierdził prezydent Nowego Sącza.

W swoim komunikacie Handzel poinformował o możliwości skierowania wniosku do Wojska Polskiego "z zapytaniem o możliwość wykonania tymczasowej przeprawy".

Prezydent informuje o podjęciu działań w kierunku znalezienia alternatywnych rozwiązań. Przede wszystkim chodzi tu o finanse i rozwiązania doraźne.

Razem z wójtem Kamionki Wielkiej zdajemy sobie sprawę ze skali utrudnień dla mieszkańców i przedsiębiorców. Czas oraz środki będą decydowały o podjętych decyzjach - informuje Prezydent Nowego Sącza.

We wczorajszym spotkaniu wzięli udział Wójt Gminy Kamionka Wielka oraz Prezydent Nowego Sącza.

O problemach z mostem na Kamienicy pisaliśmy już tutaj:

Kamionka Wielka: Komunikacyjna katastrofa przez zamknięty most
Od 22 czerwca most na Kamienicy jest zamknięty. To trudna sytuacja dla mieszkańców. Niektórzy z nich mają problem z dostaniem się do swoich domów. Jak dalej będzie wyglądać sytuacja z mostem?

foto: Google Street View

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje