poniedziałek, 8 marca 2021 08:22

Kanapy narożne do każdego salonu

Autor Artykuł sponsorowany
Kanapy narożne do każdego salonu

Wygodna kanapa to podstawa każdego mieszkania. To przy niej głównie kumuluje się życie rodzinne w salonie, a nierzadko również służy jako nocny wypoczynek. Wszystko zależy od tego, na jaki mebel się zdecydujemy. Kanapy narożne to propozycja, która sprawdzi się na każdej przestrzeni, a jej funkcjonalność nie ma sobie równych.

kanapy narożne

Funkcjonalny wymiar kanapy narożnej

Kanapa narożna przypomina tradycyjną kanapę, ale jest wyposażona w dodatkowe siedziska, które tworzą z nią dopełniającą się całość. Mogą one znajdować się z jednego boku lub dwóch. Wtedy musimy zdecydować, czy nasza kanapa narożna rozkładana ma mieć postać litery L, czy może U. Dodatkowe ramię dobiera się zazwyczaj, mając na uwadze możliwości naszego metrażu. Kanapa narożna rozkladana w kształcie litery U najlepiej sprawdza się w dużych salonach, gdzie nie ogranicza nas metraż. Natomiast wariant litery L łatwo dopasować nawet w kłopotliwe metraże, tym bardziej że można zdecydować o wielkości całej kanapy oraz o tym, z której strony ma znajdować się dodatkowe siedzisko. Według własnych preferencji i możliwości wybierz wariant prawostronny lub lewostronny.

kanapy narożne

Funkcjonalność kanapy narożnej przejawia się między innymi w jeszcze jednej ważnej kwestii. Otóż z powodzeniem można ją rozkładać uzyskując w ten sposób wygodną i w zależności od modelu całkiem dużą powierzchnię do spania. Mechanizm rozkładania naszej kanapy narożnej z funkcją spania jest całkiem prosty i zajmuje kilka chwil. Co ważne, zdecydowana większość modeli posiada również ukryty dodatkowy pojemnik do przechowywania pościeli czy koców. Nawet jeśli nie my będziemy jej używać codziennie do spania, to na pewno sprawdzi się w przypadku nocujących gości. Różnorodność pod względem fasonów oraz rozmiarów pozwala na dopasowanie jej do każdego salonu, pokoju młodzieżowego czy kawalerki.

Kanapa narożna rozkladana - zdecyduj o dodatkach

Zależy nam na tym, aby nasze kanapy ze sklepu Meble Arkadius były jak najbardziej wygodne i praktyczne. Zdecyduj więc o takich ważnych kwestiach, jak kształt czy rozmiar, a także o wygodnych dodatkach. Mogą to być między innymi praktyczne i regulowane zagłówki, podłokietniki, czy niezwykle atrakcyjne pod względem wizualnym poduszki, np. nasz narożnik CONQUEST czy PINGUIN. Niektóre również posiadają regulowaną funkcję wypoczynku, np. leżąca lub półleżąca. Zdecyduj również, czy kanapa narożna z funkcją spania ma być gładka, czy może pikowana. Dzięki temu dobierzesz mebel idealnie wpisujący się w Twoje upodobania.

kanapy narożne

Przykładamy również wagę do tego, aby kanapa narożna rozkładana zapewniała komfortowy, długi wypoczynek. Z tego względu dla szczególnej wygody podczas snu można wybrać sprężyny faliste lub bonellowe oraz specjalną piankę wypełniającą. Tak wypełnione powierzchnie spania są w pełni komfortowe i zapewniają wygodny odpoczynek. Do Ciebie również należy decyzja, czy kanapa narożna z funkcją spania będzie stać bezpośrednio na podłodze, czy może zdecydujesz się na nieco wyższe nóżki.

Rodzaj materiału - wybierz ulubioną tkaninę

Nie da się ukryć, że równie ważny jest kolor oraz rodzaj materiału, jaki będzie naszą kanapę pokrywał. Sklep Meble Arkadius dysponuje pod tym względem szerokim i różnorodnym wyborem w kwestii materiału oraz koloru Twojej kanapy narożnej. Dzięki temu łatwo dopasujesz ją do innych elementów wystroju. Tkaniny mogą mieć różne sploty, co w konsekwencji daje wyjątkowe i ciekawe faktury, które różnią się wizualnie oraz pod względem dotyku. Może to być między innymi SAWANA, która stanowi kombinację dwóch kolorów włókien z możliwością tarcia na sucho, co w konsekwencji pozwala uzyskać niezwykle oryginalne faktury. Możesz także wybrać tkaninę w dotyku przypominająca aksamit lub ekoskórę. Nasze tkaniny, w zależności od rodzaju, charakteryzują się wytrzymałością, odpornością na działanie promieni słonecznych, a także łatwością w utrzymaniu czystości. Zdecyduj również o kolorze tkaniny. Jeśli lubisz nowoczesne i minimalistyczne rozwiązania, to wybierz czerń, biel, beże lub szarości, gdy oczekujesz zaskakujących rozwiązań, postaw na intensywne kolory.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje