sobota, 17 kwietnia 2021 12:11

Chrzanów. "Całą populację powiatu zaszczepimy do końca wakacji"

Autor Norbert Kwiatkowski
Chrzanów. "Całą populację powiatu zaszczepimy do końca wakacji"

Nawet 600 osób dziennie będzie mogło przyjąć szczepionkę w hali Sokoła znajdującej się w Chrzanowie. To nowo utworzony, trzynasty punkt szczepień w mieście, ale pierwszy na tak dużą skalę.

Chrzanów mocno rozpędza się z programem szczepień. W sumie we wszystkich punktach na terenie gminy można szczepić blisko 7 tysięcy osób na tydzień. – Jeśli tylko szczepionki będą dostępne powinniśmy do końca wakacji zaszczepić wszystkie chętne osoby z naszego powiatu – mówi burmistrz Chrzanowa, Robert Maciaszek.

Nowo utworzony Punkt Szczepień Masowych w hali Sokoła, ma być czynny od godziny 7 do 18. Sprawami administracyjnymi zajmą się pracownicy Miejskiego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Chrzanowie.

Za obsługę szczepień odpowiadać będą zespoły - złożone między innymi z lekarzy, pielęgniarek i fizjoterapeutów, którzy zostaną oddelegowani do punktu ze Szpitala Powiatowego w Chrzanowie.

Ważne jest też to, że Chrzanów deklaruje pomoc w szczepieniach innym miejscowościom z powiatu. – W Chrzanowie szczepią się nie tylko mieszkańcy Chrzanowa, ale również mieszkańcy okolicznych miejscowości, bo tam sytuacja wygląda nieco gorzej – zdradził na antenie Chrzanowskiej Telewizji Lokalnej burmistrz Robert Maciaszek.

Info oraz foto: Szpital Powiatowy w Chrzanowie

Chrzanów - najnowsze informacje