środa, 30 sierpnia 2023 13:09

Kojarzą go z ośrodkiem doskonalenia kadr służby więziennej. Czy teraz zostanie zagospodarowany?

Autor Patryk Trzaska
Kojarzą go z ośrodkiem doskonalenia kadr służby więziennej. Czy teraz zostanie zagospodarowany?

Co dalej z budynkiem po służbie więziennej w Bartkowej-Posadowej? Obiekt leży w urokliwym miejscu nad Jeziorem Rożnowskim. Z górnego tarasu roztacza się widok na Małpią Wyspę i wody zalewu, jednak dla wielu miejsce kojarzy się wciąż z ośrodkiem doskonalenia kadr służby więziennej. Czy teraz to się zmieni?

Starsze  pokolenia pamiętają budynek  jako ośrodek doskonalenia kadr służby więziennej. 10 lat temu przejął go Skarb Państwa i od tego momentu ma go w zarządzie starosta nowosądecki.        

– Wielokrotnie zgłaszaliśmy do wojewody małopolskiego wniosek o sprzedanie tego obiektu na wolnym rynku – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – Prywatny inwestor mógłby tu zrobić piękny hotel, z bezpośrednim dostępem do linii brzegowej, przystanią dla łódek i pomostem. Miejsce jest idealne, a widoki zachwycające. Obiekt hotelowy  nie tylko wpłynąłby na ożywienie terenów wokół jeziora, ale też dałby  zatrudnienie mieszkańcom. Tymczasem budynek niszczeje. Jeszcze kilka lat  temu byli chętni inwestorzy, którzy widzieli potencjał w tym obiekcie i myślę, ze również dzisiaj zainteresowanie byłoby bardzo duże – dodaje.

Dzisiaj (30 sierpnia) starosta oglądał budynek m.in. z dyrektorem Wydziału Prawnego i Nadzoru Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie Rafałem Czeladzkim, kierownikiem Zespołu ds. Gospodarki Nieruchomościami Sabiną Bielecką  oraz przedstawicielami Fundacji Ignatianum z Krakowa.      

– Wojewoda ma zapewne jakieś plany związane z tym budynkiem, ale  jeszcze raz powtarzam – ta lokalizacja, bliskość jeziora, możliwość  stworzenia wspaniałego ośrodka, który przyciągałby turystów, to według  mnie jedyna droga – zaznacza starosta Marek Kwiatkowski.    

Fot. Maria Olszowska

inf. Biuro Promocji i Wspierania Organizacji Pozarządowych

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje

Rozrywka