czwartek, 4 kwietnia 2024 05:40

Kolejny kandydat zrezygnował z udziału w wyborach na prezydenta Krakowa

Autor Mirosław Haładyj
Kolejny kandydat zrezygnował z udziału w wyborach na prezydenta Krakowa

W środę (3 kwietnia) z kandydowania na prezydenta Krakowa zrezygnowali Jerzy Muzyk oraz Stanisław Mazur.

7 kwietnia odbędą się w Polsce wybory samorządowe. W środę (3 kwietnia) informowaliśmy, że niemalże w ostatniej chwili Jerzy Muzyk zrezygnował z kandydowania na prezydenta Krakowa. Przy okazji ogłoszenia swojej decyzji Muzyk poparł wiceprezydenta Andrzeja Kuliga.

Nieoficjalnie mówiło się, że również tego dnia decyzję o rezygnacji przekaże prof. Stanisław Mazur.

Po południu rektor Uniwersytetu Ekonomicznego poinformował, że nie wystartuje w wyborach.

-W obliczu zagrożenia populizmem i radykalizmem tworzymy porozumienie, które gwarantuje realizację najważniejszych obywatelskich punktów naszego programu, naszej wizji tego jaki ma być Kraków. Dzięki tworzącemu się porozumieniu mamy szanse na to, by wizja przestała być marzeniem i stała się reczywistością. Dlatego przed pierwszą turą zdecydowałem, by zawrzeć porozumienie z Aleksander Miszalski, którego będziemy wspierać w walce o prezydenturę w Krakowie

-powiedział Mazur i dodał:

-Jestem przekonany, że nie tylko łączą nas podobne wartości, ale także doceniam to, że nasz sojusz to okazja, by Kraków był taki jak życzą sobie mieszkańcy - otwarty, mniej partyjny i wsłuchujący się w głos krakowian. Wykazujemy umiejętność budowania siły naszego środowiska w dłuższej perspektywie. Wspólnie z kandydatami na radnych Krakowa z naszej listy, będziemy walczyć także o to, by w Radzie Miasta Krakowa zasiedli eksperci, miłośnicy miasta, i aktywiści. Mamy wspólnie wiele do wygrania i dopiero zaczynamy naszą drogę. Dlatego 7 kwietnia apeluję, by każdy wspierający mnie do tej pory postawił na naszych ludzi na listach do Rady Miasta Krakowian.

Już tylko siedmiu kandydatów

W lutym media obiegła informacja, że miejski aktywista Mateusz Jaśko zrezygnował z udziału w wyborach. Powodem były m.in. śmierć matki i zły stan zdrowia aktywisty. 4 marca decyzję o rezygnacji ze startu w wyborach na prezydenta Krakowa przekazał Marcin Bzyk-Bąk.

Na obecną chwilę wiadomo, że w wyborach na prezydenta Krakowa wystartują: Andrzej Kulig, Aleksander Miszalski, Łukasz Kmita, Łukasz Gibała, Konrad Berkowicz, Rafał Komarewicz oraz aktywista Adam Hareńczyk.

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka