poniedziałek, 20 marca 2023 12:09

Kolorowa Niedziela Palmowa w Myślenicach: będzie konkurs palm i świąteczny kiermasz

Autor Marzena Gitler
Kolorowa Niedziela Palmowa w Myślenicach: będzie konkurs palm i świąteczny kiermasz

Kolorowe palmy, smakowite potrawy, rękodzieło oraz koncert - Myślenice zapraszają na tradycyjny konkurs i przedświąteczny kiermasz w Niedzielę Palmową.

Już po raz kolejny na Rynku w Myślenicach odbędzie się Konkurs Palm, który zainauguruje świąteczny czas związany z Wielkanocą. Wydarzenie to zostanie zorganizowane przy współpracy Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu, Miasta i Gminy Myślenice oraz pomysłodawcy konkursu - Myślenickiego Oddziału Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej.

Zgodnie z regulaminem, własnoręcznie wykonane palmy będą oceniane w trzech kategoriach: tradycyjna, oryginalna i najwyższa. W skład jury wchodzić będą przedstawiciele instytucji odpowiedzialnych za organizację konkursu, a wyniki zostaną ogłoszone jeszcze tego samego dnia.

W programie wydarzenia znalazły się również kiermasz potraw wielkanocnych i rękodzieła przygotowanych przez Koła Gospodyń z miejscowości należących do Gminy Myślenice oraz artystów ludowych, a także koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Miasta i Gminy Myślenice pod batutą Wojciecha Kwiatka.

Nagrody zostały ufundowane przez Miasto i Gminę Myślenice, Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu oraz Myślenicki Odział Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej.

inf. i fot. UMiG Myślenice

Myślenice - najnowsze informacje

Rozrywka