poniedziałek, 12 grudnia 2022 13:00

Kombajn zerwał skórę z głowy 12-latki. Madzia pragnie wrócić do normalności

Autor Katarzyna Jamróz
Kombajn zerwał skórę z głowy 12-latki. Madzia pragnie wrócić do normalności

Pomoc rodzicom na polu zamieniła się dla małej Madzi w walkę o życie. Dziewczynka cudem przeżyła, jednak czeka ją długie leczenie i rehabilitacja. Rodzice zbierają pieniądze na hospitalizację córki.

Madzia z Inwałdu (powiat wadowicki, gmina Andrychów) walczy o zdrowie. 27 sierpnia uległa strasznemu wypadkowi. Kombajn pracujący na polu wciągnął jej długi warkocz, zrywając z głowy całą skórę. Uszkodzone zostało także jej oko i okolice ucha.

W chwili wypadku dziewczynka pomagała rodzicom przy wykopkach. Chwila nieuwagi wystarczyła, by stała się tragedia. Madzia z poważnymi obrażeniami trafiła do szpitala, w którym walczyła o życie. Operacja trwała 16 godzin.

– Miłość rodziców i pomoc przyjaciół czyni cuda, dlatego bardzo prosimy o każdą pomoc, nawet najmniejsza wpłata przybliży Madzię do zdrowia i powrotu do życia sprzed wypadku

– pisze organizatorka zbiórki na rzecz dziewczynki.

Dziewczynka przeszła już dwa przeszczepy skóry, jednak nadal wymaga kolejnych operacji rekonstrukcyjnych oraz operacji okulistycznej i laryngologicznej. Jej leczenie będzie trwało jeszcze długo. Potrzebuje m.in. leków, laseroterapii, rehabilitacji i pomocy psychologicznej.

W serwisie Pomagam.pl powstała zbiórka, na której można wesprzeć leczenie i rehabilitację Madzi. Potrzeba aż 250 tysięcy złotych, by zapewnić jej odpowiednie leczenie w ośrodku ze specjalistycznym sprzętem.

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w trudnych chwilach, realizację projektów społecznych i kulturalnych. Od grudnia 2021 roku przy portalu działa Fundacja Pomagam.pl.

Link do zbiórki: https://pomagam.pl/szansadlamadzi

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje