czwartek, 27 maja 2021 10:00

Komfortowy gabinet w domu – jak go wyposażyć?

Autor Artykuł sponsorowany
Komfortowy gabinet w domu – jak go wyposażyć?

Obecnie praca biurowa może być wykonywana w najrozmaitszych miejscach, począwszy od zaadaptowanych, funkcjonalnych pomieszczeń poprzez specjalnie do tego celu wybudowanych budynki aż do gabinetów urządzonych we własnym mieszkaniu. Te ostatnie rozwiązania sprawdzą się w każdym lokalu o nieco większym metrażu. Po godzinach, przeznaczonych na pracę zawodową domowy gabinet może zostać wykorzystany jako biblioteczka czy pomieszczenie do wypoczynku. Podpowiadamy, jak zaaranżować funkcjonalny i komfortowy gabinet w domu.

Gabinet w mieszkaniu prywatnym

Osoby, które prowadzą firmę w domu, często to właśnie tutaj spotykają się na rozmowy z klientami czy kontrahentami. Domowe biuro w ich przypadku jest pomieszczeniem reprezentującym firmę, dlatego ważne jest, by jego wnętrze robiło dobre wrażenie na odwiedzających. Z tego powodu, projektując domowe biuro, skupmy się na nowoczesnym wystroju, wzbudzającym pozytywne odczucia i podnoszącym prestiż przedsiębiorstwa w oczach przyszłych klientów.

Warto tutaj dobrać nie tylko klasyczne meble biurowe, ale także stylowy stolik kawowy i fotele – w ten sposób powstanie strefa idealna np. do negocjacji przy kawie. Dekoracja pokoju powinna być jednak utrzymana w stonowanym klimacie. W domowym gabinecie nie ma miejsca na świece, puszyste poduchy czy misternie upięte zasłonki.

Umeblowanie biura domowego

Mowa tu głównie o przestronnym biurku, zaopatrzonym w szuflady i półki oraz ergonomicznym fotelu, który pozwoli przyjąć wygodną pozycję siedzącą w trakcie wykonywanej pracy.

Kolejnym meblem, który może być jednocześnie domową biblioteczką, są regały lub półki umocowane na ścianie. Na nich możemy ustawić książki związane bezpośrednio z tematyką domowego biura, a także lektury, po które chętnie sięgniemy po zakończeniu pracy. Obok książek znajdzie się miejsce na segregatory z ważnymi firmowymi dokumentami oraz zapas koniecznych do drukowania kartek papieru do drukowania. Warto również zaplanować oddzielne szuflady na materiały biurowe. W pracy potrzebne będą nam notesy, kalendarzyki, długopisy, zszywki i zszywacz i wiele innych drobiazgów służących do sporządzania, segregowania oraz przechowywania dokumentów.

Swobodny dostęp do urządzeń biurowych

Bardzo ważną sprawą jest zainstalowanie w gabinecie sprzętu elektronicznego, czyli komputera, urządzenia wielofunkcyjnego, a czasami także faksu. Każde z tych urządzeń powinno być ustawione w łatwo dostępnym miejscu, zarazem zabezpieczone przed przypadkowym strąceniem lub zniszczeniem. Z tych powodów, warto zaopatrzyć się w dodatkowe dostawki do biurek lub niewielkie stoliki, na których sprzęt zostanie bezpiecznie ustawiony.

Ostatnią kwestią w komfortowo wyposażonym gabinecie jest właściwe oświetlenie stanowiska pracy oraz miejsca przewidzianego na półoficjalne rozmowy. Lampa sufitowa, lampa stojąca i lampka biurowa to absolutne minimum, które należy zamontować w każdym domowym gabinecie. Dzięki takiemu rozwiązaniu całe pomieszczenie zostanie dobrze doświetlone.

Urządzanie gabinetu w domowym zaciszu wymaga bardziej kreatywnego myślenia niż projektowanie biura w biurowcu, ponieważ w tym przypadku kierujemy się innymi priorytetami. Nierzadko gabinet w mieszkaniu prywatnym wymaga dodatkowych materiałów, które posłużą do jego wyciszenia w taki sposób, by dźwięki toczącego się życia za drzwiami nie zakłócały skupiania się na zawodowych obowiązkach. Praca w tak przystosowanym gabinecie będzie dużo bardziej wydajna i efektywna, szczególnie wtedy, gdy umeblowanie biura dostosujemy do jej charakteru.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje

Rozrywka