poniedziałek, 9 listopada 2020 12:11

Wadowice. Kończą się łóżka covidowe, brakuje personelu. Jak radzi sobie szpital?

Autor Wiktoria Mitura
Wadowice. Kończą się łóżka covidowe, brakuje personelu. Jak radzi sobie szpital?

Szpital Powiatowy w Wadowicach posiada 8 łóżek dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia koronawirusem, 48 łóżek dla pacjentów z potwierdzonym wynikiem oraz 4 łóżka intensywnej terapii. Ze względu na trudną sytuację epidemiczną, na 6 listopada, w szpitalu zajętych jest aż 47 łóżek. Łatwo policzyć – łóżek już brakuje.

Do tej pory utworzono dwa oddziały covidowe. Przekształcony został Odział Wewnętrzny I oraz Oddział Wewnętrzny II. Dynamiczny wzrost zakażeń koronawirusem może spowodować, że konieczne będzie przekształcenie innych oddziałów szpitalnych. Taką decyzja może być wydana przez Wojewodę Małopolskiego.

Co z personelem?

Szpital Powiatowy w Wadowicach, jak każdy w kraju, zmaga się z problemem braku kadry. Dynamiczna sytuacja epidemiczna przyczyniła się do tego, że wielu lekarzy i pielęgniarek znajduje się m.in. na zwolnieniach lekarskich, izolacji domowej lub na kwarantannie. Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach podjął decyzję o zatrudnieniu studentów medycyny, pielęgniarstwa oraz ratownictwa medycznego drugiego roku i wyższych. W szpitalu konieczna jest pomoc w pracy na SOR i oddziałach szpitala.

Jednak mieszkańcy powiatu nie muszą się martwić. W szpitalu są przyjmowane osoby z innymi schorzeniami, którzy wymagają leczenia szpitalnego. Szpital stara się zapewnić bezpieczeństwo wszystkim pacjentom.

Na temat sytuacji epidemicznej w Małopolsce pisaliśmy tutaj:

Małopolska przekroczyła próg lockdownu. Tak wysokiej liczby po weekendzie jeszcze nie było
21 713 zakażeń koronawirusem [/informacje/koronawirus] i 43 tys. wykonanych testów. Oznacza to, że 50% z nich było pozytywnych. Minął weekend, a po nim liczba zakażeń tradycyjnie spadła? Nie tym razem. Spadek nowych zakażeń, mimo iż nieznaczny, jest. Tyle, że dzisiejszy wynik jest trzecim najwyższym…

Inne wiadomości z Wadowic:

Wadowice. Jutro nastąpi przerwa w dostawie wody. Na jak długo?
Jutro na osiedlu Westerplatte nastąpi przerwa w dostawie wody w związku z remontem ul. Sienkiewicza. Zakłócenie wystąpią również w budynku nr 37. Jutro w godzinach 8.00 – 15.00 przerwą zostaną objęte nieruchomości na osiedlu Westerplatte – bloki: 13,14,15,16,19,20,21 oraz budynek nr 37 przy ulicy…
Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje