poniedziałek, 23 marca 2020 10:17

Koronawirus w Limanowej. Zarażona pacjentka szpitala

Autor Marzena Gitler
Koronawirus w Limanowej. Zarażona pacjentka szpitala

Potwierdzono przypadek koronawirusa w Szpitalu imienia Miłosierdzia Bożego w Limanowej. Szpital wydał oficjalny komunikat.

U pacjentki oddziału wewnętrznego potwierdzono zakażenie koronawirusem. O fakcie poinformował portal limanowa.in, który rozmawiał na ten tamat z lekarzem Andrzejem Gwiazdowskim, zastępca dyrektora szpitala ds. lecznictwa.

Pacjentka była wcześniej hospitalizowana w jednym z krakowskich szpitali. Po wypisaniu trafiła do Limanowej, gdzie była dializowana W środę, 18 marca trafiłą na oddział wewnętrzny. Wczoraj u pracownika Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, gdzie była hospitalizowana kobieta, wykryto wirusa SARS-CoV-2. Poinformowano o tym limanowski szpital, do którego trafiła pacjentka. Kobiata została odizolowana i wykonano jej testy na obecność koronawirusa. Wstrzymano też przyjęcia na oddział wewnętrzny, na którym przebywała. Dziś okazało się, że kobieta jest zakażona.

Szpital przygotował oficjalny komunikat, który umieścił na swojej stronie internetowej.

"Szpital Powiatowy w Limanowej potwierdza pozytywny wynik testu na koronawirusa u pacjentki oddziału chorób wewnętrznych. Jest to pierwszy stwierdzony przypadek zakażenia tym wirusem u pacjenta limanowskiego szpitala.
Kobieta została przyjęta do limanowskiego szpitala po hospitalizacji w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. W niedzielę, 22 marca, szpital otrzymał informację, iż  w trakcie hospitalizacji w Krakowie pacjentka mogła mieć kontakt z osobą zakażoną.  W porozumieniu z Sanepidem zostały wdrożone odpowiednie procedury – wykonanie testu u pacjentki, zabezpieczenie oddziału.
Ponieważ wynik testu okazał się pozytywny pacjentka zostanie przewieziona do oddziału zakaźnego lub wypisana do domowej izolacji.  Jej stan w chwili obecnej jest dobry, aczkolwiek jest to pacjentka obciążona licznym schorzeniami, które stały się podstawą ponownej hospitalizacji.
Działalność oddziału wewnętrznego, na którym pacjentka przebywała została w chwili obecnej zawieszona. Trwają przygotowania do poddania go dezynfekcji.
Pacjenci i pracownicy szpitala, którzy mogli mieć bezpośredni kontakt z chorą zostali objęci procedurą kwarantanny, o jej rodzaju zdecydują służby sanitarne. W tej mierze Szpital na bieżąco pozostaje w kontakcie z Państwową Inspekcją Sanitarną oraz z Wydziałem Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Limanowej.
Pozostałe oddziały szpitala pracują tak jak dotychczas, tj. w trybie ograniczonym.
Przypominamy o obowiązującym w Szpitalu zakazie odwiedzin, odwołaniu planowych przyjęć i zabiegów. Prosimy także pamiętać, iż pacjenci którzy rozpoznają u siebie lub  u swoich bliskich objawy wskazujące na możliwość zarażenia koronawirusem nie powinni udawać się do szpitala czy poradni lecz w pierwszej kolejności kontaktować się ze służbami sanitarnymi (Sanepid).
Na stronie internetowej podawać będziemy bieżące informacje dotyczące funkcjonowania Szpitala oraz działań podejmowanych w związku z występowanie przypadków zarażeń."

O fakcie poinformował już starosta limanowski Mieczysław Uryga na Facebooku.

Został potwierdzony pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem na terenie powiatu limanowskiego. To pacjentka Szpitala...

Gepostet von Mieczysław Uryga am Montag, 23. März 2020

Materiał będzie aktualizowany

zobacz też:

Szpital w Krynicy-Zdroju w kwarantannie. Wykryto koronawirusa u pacjenta. Dziś 3 nowe przypadki w Małopolsce
200 osób - pacjentów i personelu 20 Wojskowego Szpitala Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjnego w Krynicy zostało objętych kwarantanną po tym, jak u jednego z pacjentów potwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-2. W sumie w Małopolsce zarażonych jest 27 osób. Testy potwierdziły obecność koronawirusa u mężczy…
Pilne. Szpital Uniwersytecki na kwarantannie. Wstrzymane przyjęcia na wszystkich oddziałach poza zakaźnym
Dyrekcja Szpitala Uniwersyteckiego poinformowała o zamknięciu przyjęć na wszystkich oddziałach poza zakaźnym. To kwarantanna. Decyzja związana jest pozytywnym wynikiem testu na obecność koronawirusa u jednego z pracowników szpitala. > Szanowni Państwo, informujemy, że od dnia 23.03 zostają zamknię…
koronawirus najnowsze informacje

Limanowa - najnowsze informacje

Rozrywka