czwartek, 6 maja 2021 14:54

Kraków. Będą trenować z Robertem Korzeniowskim

Autor Marzena Gitler
Kraków. Będą trenować z Robertem Korzeniowskim

W ramach w ramach kampanii #KrakówWFormie w niedzielę 9 maja na Stadionie WKS Wawel rozpocznie się trening z Walking Lovers, czyli Robertem Korzeniowskim i jego żoną Justyną. Obowiązuje limit osób – zapisy trwają do 7 maja lub do wyczerpania miejsc.  

Najbliższa niedziela, 9 maja to wyjątkowa okazja, aby potrenować z najbardziej utytułowanym polskim sportowcem, - Robertem Korzeniowskim.

Od jesieni 2020 r. Robert Korzeniowski wraz z żoną Justyną prowadzą na YouTubie kanał Walking Lovers, na którym promują walking jako aktywność dla wszystkich. Jak podkreślają, w dobie Covid-19 szybki marsz to idealny sposób na bezpieczne i efektywne utrzymywanie organizmu w dobrej kondycji, a w mieście można taką aktywność uprawiać bez przeszkód, w maseczce, na terenach zielonych, w parkach czy lasach.

O walorach walkingu

Przed treningiem Robert Korzeniowski opowie o zdrowotnych walorach walkingu. Prelekcja rozpocznie się o godz. 10.00 na Stadionie WKS Wawel przy ul. Podchorążych 3. Następnie Walking Lovers zabiorą chętnych na 60-minutową przebieżkę po stadionie lekkoatletycznym.

Zdrowy styl życia i aktywność fizyczna zawsze były mi bliskie, dlatego staram się zachęcać do sportu także innych. Bardzo się cieszę, że będziemy mieć możliwość odbycia wspólnego treningu walkingowego z mieszkańcami Krakowa. Szczególnie że dzięki temu po raz kolejny będę mógł powrócić na mój ukochany Stadion WKS Wawel Kraków, czyli do miejsca, z którego wyruszałem na podbój świata i gdzie wracałem z medalami. Czuję wielki sentyment do tego klubu, ponieważ jest on częścią mojej sportowej, ale także życiowej historii – mówi Robert Korzeniowski.

Udział w niedzielnym treningu zostanie nagrodzony pamiątkowym dyplomem z podpisem samego mistrza!

Zapisy na wydarzenie

Obowiązuje limit 50 uczestników na każdą sesję treningową. Zgłoszenia z imieniem i nazwiskiem prosimy przesyłać na adres: krakowwformie@um.krakow.pl do 7 maja do godz. 14.00.

Organizatorzy apelują o przestrzegania aktualnie obowiązujących zasady reżimu sanitarnego.  Regulamin dostępny tutaj.

foto: Walking Lovers World

Kraków

Kraków - najnowsze informacje