czwartek, 12 grudnia 2019 14:02

Kraków. Było niebezpiecznie. Miejscy strażnicy zapobiegli tragedii

Autor Mirosław Haładyj
Kraków. Było niebezpiecznie. Miejscy strażnicy zapobiegli tragedii

Straż Miejska w Krakowie za pomocą swojego konta na Facebooku poinformowała o niebezpiecznym zdarzeniu do jakiego doszło dzisiaj rano. W jednej z kawiarni przy ulicy Grodzkiej płonęła butla z której ulatniał się gaz.

Do zdarzenia doszło 12 grudnia w Krakowie na ul. Grodzkiej. Według informacji strażników w jednym z lokalów usługowych zapaliła się butla gazowa służąca do ogrzewania pomieszczenia. Dzięki szybkiej reakcji służb nie doszło do tragedii. Relację ze zdarzenia funkcjonariusze zamieścili w poście na swoim koncie w mediach społecznościowych:

Chwile grozy w lokalu przy Placu Wszystkich Świętych

Strażnicy pełniący służbę w rejonie ulicy Grodzkiej zauważyli ludzi w popłochu wybiegających z pobliskiej kawiarni. Wołali o pomoc, a widząc strażników zaczęli machać w ich kierunku.

Jak się okazało w środku lokalu płonęła butla gazowa służąca do ogrzewania pomieszczenia, z której ulatniał się gaz. Strażnicy natychmiast rozpoczęli ewakuację pozostałych osób, a następnie przy pomocy gaśnicy proszkowej będącej na wyposażeniu kawiarni ugasili płomień. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Wezwana na miejsce straż pożarna zabezpieczyła uszkodzoną butlę z gazem.

Chwile grozy w lokalu przy Placu Wszystkich Świętych Strażnicy pełniący służbę w rejonie ulicy Grodzkiej zauważyli...

Gepostet von Straż Miejska Miasta Krakowa am Mittwoch, 11. Dezember 2019

Fot. i inf.: Facebook\Straż Miejska Miasta Krakowa

Kraków

Kraków - najnowsze informacje