wtorek, 20 lipca 2021 11:44

Kraków. Duże zmiany w dojeździe do szpitala w Prokocimiu. Zamkną wjazd w Kostaneckiego

Autor Marzena Gitler
Kraków. Duże zmiany w dojeździe do szpitala w Prokocimiu. Zamkną wjazd w Kostaneckiego

Od 21 lipca wprowadzony zostanie zakaz skrętu w prawo z ulicy Wielickiej w ulicę. Kostaneckiego. Zmiany dotyczą nie tylko kierowców, ale kilku linii autobusowych. Lokalizację zmieni też przystanek Przystanek „Szpital Uniwersytecki / Instytut Pediatrii”.

Od 21 lipca wprowadzony zostanie zakaz skrętu w prawo z ulicy Wielickiej w ulicę. Kostaneckiego, obok Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego. Ulicą tą dojeżdża się też do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie - największej placówki medycznej Małopolski. MPK wprowadziło zmiany dwóch linii autobusowych: Czerwone Maki - Wieliczka i Azory - Rżąka.  Kierowcy jadący do szpitala lub w stronę Piasków Wielkich czy Rżąki będą musieli skręcić w Jakubowskiego.

Utrudnienia komunikacja Kraków Prokocim szpital
Kraków. Zakaz skrętu z Wielickiej w Kostaneckiego - mapa Głos24 / Open StreetMaps

W związku z remontem ul. Kostaneckiego swoje trasy zmienią linie autobusowe nr 144 i 204.

Linia nr 144 – w kierunku „Azorów” będzie kursować bez zmian. W kierunku „Rżąki” będzie kursować po trasie zmienionej: „Azory” – ... – przystanek „Prokocim Szpital”, ul. Wielicka, ul. Jakubowskiego, nawrotka na pętli „Miejskie Centrum Opieki”, ul. Jakubowskiego, ul. Wielicka – ... – „Rżąka”.

Linia nr 204 – w kierunku „Czerwonych Maków P+R” będzie kursować bez zmian. W kierunku Wieliczki będzie kursować po trasie zmienionej: „Czerwone Maki P+R” – ... – przystanek „Prokocim Szpital”, ul. Wielicka, ul. Jakubowskiego, nawrotka na pętli „Miejskie Centrum Opieki”, ul. Jakubowskiego, ul. Wielicka – ... – „Wieliczka Miasto”

Przystanek „Szpital Uniwersytecki / Instytut Pediatrii” zostanie przeniesiony na ul. Jakubowskiego, przed pętlę autobusową.

Autobusy nie będą zatrzymywać się na przystanku „Miejskie Centrum Opieki” (na pętli).

Rozkłady nie zostaną zmienione.

Przypominamy też, że linia nr 163, w związku z zamknięciem przejazdu kolejowego na ul. Półłanki, kursuje po trasie skróconej „Os. Piastów” – „Złocień” i nie przejeżdża przez rejon prowadzonych prac. Linia nr 183 w oby kierunkach będzie kursować bez zmian.

fot. Mateusz Łysik / Głos 24

Kraków

Kraków - najnowsze informacje