niedziela, 4 lipca 2021 07:54

Kraków. W poniedziałek autobusy wracają na Mochnaniec

Autor Tomasz Stępień
Kraków. W poniedziałek autobusy wracają na Mochnaniec

Tylko ten, który szedł pieszo ulicą Mochnaniec wie, jak bardzo niebezpieczny był to spacer. Zwłaszcza wieczorem. Wąska ulica, słabe oświetlenie, chodników brak, na poboczu błoto. Do tego dość duży ruch samochodów, bo kierowcy jadący od ulicy Skotnickiej chętnie skracali sobie tędy trasę podążając w kierunku Ruczaju.

Na przebudowę ulicy czas był najwyższy. Zaczęła się jeszcze w ubiegłym roku. Kosztem ok. 5,8 mln zł  przebudowano skrzyżowanie ul. Mochnaniec ze Skotnicką, a także z ulicami Szymonowica, Zelwerowicza oraz Czwartaków. Wybudowana została nowa kanalizacja deszczowa i przebudowana cała infrastruktura podziemna (sieć elektroenergetyczna, oświetleniowa, wodociągowa, gazowa, teletechniczna).

W końcowej fazie prac położono nową nawierzchnię i wykonane obustronne chodniki. Co prawda nie na całej długości ulicy Mochnaniec, ale poprawa bezpieczeństwa jest wyraźna.

Teraz przebudowa się kończy i od poniedziałku, 5 lipca na stare trasy wracają linie autobusowe nr 116 i 203. Zostanie przywrócone funkcjonowanie przystanku „Mochnaniec” (w obu kierunkach), a przystanek tymczasowy „Czwartaków” zostanie zlikwidowany.

Ale są też zmiany. Dotyczą funkcjonowania przystanku „Skotniki Szkoła” i mają charakter stały:

  • przystanki linii nr 116 w kierunku „Kozienickiej” oraz linii nr 203 w      kierunku „Skawiny” będą funkcjonować w dotychczasowych lokalizacjach (dla      linii nr 116 na pętli, dla linii nr 203 na ul. Skotnickiej)
  • przystanek linii nr 116 i 203 w kierunku „Czerwonych Maków P+R” będzie      funkcjonował na nowym peronie na początku ul. Mochnaniec (Autobusy nie      będą wjeżdżać na pętlę).

Zmienione zostaną także rozkłady jazdy obu linii.

Kraków

Kraków - najnowsze informacje