wtorek, 31 sierpnia 2021 16:47

Kraków. Koniec z blokowaniem tramwajów? Nie zaparkujesz na Długiej

Autor Marzena Gitler
Kraków. Koniec z blokowaniem tramwajów? Nie zaparkujesz na Długiej

Ulica Długa w Krakowie to miejsce nie kończących się interwencji Straży Miejskiej i Policji. Kierowcy na dość wąskiej ulicy często zostawiają swoje auta tak, że blokują przejazd tramwajów. Teraz ma się to definitywnie zmienić. Część ulicy stanie się Strefą Ograniczonego Ruchu. Co to oznacza?

Od 1 września na ul. Długiej, na odcinku od ul. Szlak do ul. Słowiańskiej, gdzie najczęściej dochodziło do zatrzymań tramwajów spowodowanych nieprawidłowo zaparkowanymi pojazdami, wprowadzona zostanie strefa ograniczonego ruchu - informuje Miasto.

Żeby wjechać w Długą będzie trzeba posiadać abonament postojowy typu K do sektora A1, A2, A3, A4, o którego wydanie mogą ubiegać się tylko mieszkańcy.

Wjechać do strefy będą mogli również:

  • dostawcy w godz. 18.00–10.00 i 13.00–14.00 wyłącznie dla i na czas wykonywania czynności ładunkowych oraz obsługi technicznej
  • rowery, dorożki konne, korpus konsularny, korpus dyplomatyczny, taksówki, poczta, urządzenia transportu osobistego, hulajnogi elektryczne
  • służby specjalne, służby miejskie, oznakowana pomoc medyczna
  • dojeżdżający na teren posesji, garażu lub wykupionego miejsca zastrzeżonego
  • komunikacja miejska, motocykle
  • osoby z zezwoleniem zarządu drogi.

Nowa organizacja ruchu w znacznym stopniu poprawi punktualność i płynność ruchu komunikacji zbiorowej - uważa Miasto. Działania te wpisują się w podjętą w 2019 r. przez Radę Miasta Krakowa uchwałę w sprawie ustalenia kierunków działania dla prezydenta Krakowa w zakresie zapewnienia przejezdności dla tramwajów na ul. Długiej.

Kraków

Kraków - najnowsze informacje