niedziela, 2 lutego 2020 13:08

Kraków: Mistrzostwa Europy w Amp Futbolu. Wiemy, z kim zagrają Polacy

Autor Tomasz Stępień
Kraków: Mistrzostwa Europy w Amp Futbolu. Wiemy, z kim zagrają Polacy

Szkocja, Ukraina i Hiszpania - to rywale, z którymi zmierzą się Polacy w walce o medale w Mistrzostwach Europy w Amp Futbolu Kraków 2020. Ceremonia losowania grup w tej sportowej imprezie odbyła się dziś o godzinie 12.00 w Krakowie.

Podczas ceremonii, oprócz losowania grup i drabinki turnieju, zaprezentowany został puchar turnieju oraz wręczone nagrody specjalne europejskiej federacji EAFF. W uroczystości wziął udział prezydent Krakowa Jacek Majchrowski, zaproszeni goście specjalni, między innymi z UEFA, PZPN i Ministerstwa Sportu, a także przedstawiciele wszystkich 16 krajów uczestniczących w turnieju, w tym zawodnicy i trenerzy reprezentacji Polski Amp Futbol.

Ceremonia losowania mistrzostw Europy w ampfutbolu, Kraków 2020

CZAS NA LOSOWANIE GRUP AMPFUTBOLOWYCH MISTRZOSTW EUROPY 🔥🔥 Sprawdźcie na kogo trafimy w pierwszej fazie turnieju 🇵🇱⚽️ To będzie fantastyczny przedsmak emocji, które dostarczy nam #AmpEURO2020 w Krakowie 👍 Mecz otwarcia już 13 września 2020 roku o 18:00 na stadionie Cracovii ❤❤ Zapraszamy na transmisję na żywo z losowania grup mistrzostw 📺

Gepostet von Amp Futbol Polska am Sonntag, 2. Februar 2020

Mistrzostwa Europy Amp Futbol Kraków 2020 odbędą się w dniach 13–20 września 2020 w Krakowie, na terenie obiektów Cracovii, Garbarni i Prądniczanki. W turnieju, którego ambasadorem jest Robert Lewandowski, weźmie udział 16 europejskich reprezentacji. Polacy bronić będą brązowego medalu, zdobytego w 2017 roku podczas mistrzostw Europy w Turcji. Mecz otwarcia już 13 września 2020 roku o 18:00 na stadionie Cracovii.

Kraków - najnowsze informacje