czwartek, 28 kwietnia 2022 15:16

Kraków. Nożownik rzucił się na samochód, w którym były dwie kobiety i dziecko

Autor Mirosław Haładyj
Kraków. Nożownik rzucił się na samochód, w którym były dwie kobiety i dziecko

Do zdarzenia doszło w czwartek (28 kwietnia) po godz. 14:00 na ul. Dobrego Pasterza.

Z relacji świadka wynika, że agresywny 34-latek  zatrzymał samochód i uderzał nożem w szybę. Napastnik był narodowości polskiej. Wewnątrz pojazdu znajdowały się dwie kobiety i dziecko. Jak poinformował redakcję Głosu24 oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji aktualnie trwa ustalanie okoliczności napadu.

– Zgłoszenie wpłynęło do nas po 14:30. Wnikało z niego, że agresywnie zachowujący się mężczyzna uzbrojony w nóż wszedł na jezdnię ulicy Dobrego Pasterza i uszkodził szyby w dwóch jadących nią pojazdach. W jednym z aut, które się zatrzymało, znajdowały się dwie kobiety i dziecko. Później miał uderzyć ręką jedną z kobiet znajdujących się na przystanku. Na miejsce udali się policjanci, mężczyzna został zatrzymany. Aktualnie trwają czynności z jego udziałem na komisariacie. Na miejsce przybyło też pogotowie, które udzieliło pomocy poszkodowanej kobiecie i zabrało ją do szpitala. Z naszych ustaleń wynika, że nie było zagrożenia dla jej życia. Nikt z osób znajdujących się w samochodzie nie ucierpiał.

– poinformował nas mł. asp. Piotr Szpiech i dodał:

– Trudno w tej chwili powiedzieć, co było przyczyną ataku, trwają czynności, wyjaśniamy okoliczności zdarzenia. Z wstępnych informacji wynika, że atak był przypadkowy.

Inf.: KMP w Krakowie

Kraków

Kraków - najnowsze informacje