czwartek, 13 sierpnia 2020 12:32

Kraków. Piknik Krakowski zaprasza do parków. Gdzie tym razem?

Autor Marzena Gitler
Kraków. Piknik Krakowski zaprasza do parków. Gdzie tym razem?

W najbliższy weekend Piknik Krakowski czyli wesoła zabawa dla całych rodzon, zawita do nowego parku na Czyżynach oraz Parku im. Tadeusza Kościuszki na Prądniku.

Piknik Krakowski na stałe wpisał się  na listę letnich imprez w krakowskich parkach. Erę piknikowania w zielonych przestrzeniach miasta rozpoczął w 2016 roku w parkach: Bednarskiego i Krakowskim. Po roku dołączyły kolejne.

Co weekend, na kilkunastu stoiskach na mieszkańców i turystów czekają lokalni producenci i restauratorzy. Imprezę zwykle otwiera joga na trawie. Nie brakuje zajęć sportowych jak piłka nożna dla najmłodszych, badminton, siatkówka, koszykówka, Kung-Fu, czy wspinaczka.

W tym roku zaplanowano też kino plenerowe i spotkania z ciekawymi ludźmi. Dla najmłodszych będą ciekawe gry i warsztaty. Nie zabraknie też strefy leżakowej, w której można odpocząć wśród zieleni.

Nowością w najbliższy weekend bedzie stoisko IKEA, która dołączyła do Partnerów tegorocznych Pikników Krakowskich. W Strefie IKEA będą meble kuchenne stworzone z materiałów pochodzących z recyklingu, wygodne, ratanowe fotele. Będzie można skorzystać też z porad specjalistów, jak urządzić mieszkanie.

W sobotę 15 sierpnia Piknik Krakowski zagości w najmłodszym krakowskim parku, które tego dnia zostanie oficjalnie otwarty - w parku na Czyżynach. Dlaczego warto go odwiedzić piszemy tu:

Kraków. W sobotę oficjane otwarcie nowego parku. Dlaczego jest wyjatkowy?
Na najbliższą sobotę zaplanowano oficjalne otwarcie nowego krakowskiego parku, który powstał na Czyżynach na osiedlu Avia. Powstał dzięki budżetowi obywatelskiemu, ale nie tylko dlatego jest wyjątkowy.

Na piknik zaprasza też Dzielnica XIV Czyżyny, która podała już dokładny program wydarzenia:

Będzie się działo. Piknik Krakowski już w sobotę a atrakcji do późnego wieczora. Poniżej cytujemy cały plan wrzucony...

Posted by Dzielnica XIV Czyżyny on Thursday, August 13, 2020

W niedzielę 16 sierpnia atrakcje przeniosą się do Parku im. Tadeusza Kościuszki przy Dworku Białoprądnickim.

Jak informuje Michał Zalewski, rzecznik prasowy KBF Ice Center, które jest głównym organizatorem Pikniku Krakowskiego, impreza będzie bezpieczna, bo wprowadzono odpowiedni reżim sanitarny.

Wydarzenia  realizowane w obecnym czasie przez Krakowskie Biuro Festiwalowe są  przeprowadzane zgodnie z obowiązującymi regulacjami oraz w odniesieniu  do zaleceń Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Bezpieczeństwo uczestników  od zawsze było i jest priorytetem w czasie wszystkim imprez, które są  organizowane przez KBF, w tym także Pikników Krakowskich. Zespół  odpowiedzialny za projekt opracował szczegółowe scenariusze związane z  zapewnieniem odpowiednich reżimów sanitarnych, które są obecnie wdrażane  w czasie Pikników, dlatego też zapewniamy, że jako organizator  podchodzimy do prowadzonych działań odpowiedzialnie. Na terenie Pikników może znajdować się ograniczona liczba osób, do dyspozycji uczestników są stacje dezynfekujące, informujemy o konieczności zasłaniania ust i nosa. Liczymy więc teraz na odpowiedzialność uczestników imprez oraz prosimy o zachowania zgodne z obowiązującymi reżimami sanitarnymi - podkreśla Michał Zalewski.

Program Pikniku Krakowskiego w Paku na Czyżynach:

 • 12.00-13.30 – trening jogi z Iwona Krzyżanowska Joga.
 • 12.00-14.00 – warsztaty z podstaw chustonoszenia i nosideł ergonomicznych z Krakowskie Stowarzyszenie Noszenia Dzieci
 • 12.00-16.00 – jak w przyszłym roku będzie wyglądać kąpielisko w Przylasku Rusieckim? Ile miejsc pracy może powstać w Strefie Aktywności Gospodarczej? - na te i inne pytania odpowie zespół Kraków Nowa Huta Przyszłości S.A.
 • 12.00-17.00 – sport to zdrowie – przyrodnicza gra terenowa po parku w Czyżynach z Kids in Kraków
 • 12.00-18.00 – warsztaty zero waste dla dzieci oraz darmowe porady dotyczące planowania kuchni z IKEA
 • 12.00-18.00 – edukacyjna atrakcja – symulator dachowania Moto Park Kraków
 • 12.00-18.00 – „odbierz” telefon do Centrum Praw Kobiet Kraków i poznaj historię osób, które się do niego zgłaszają
 • 12.00-18.00 – warsztaty dla dzieci Kochaj, pomagaj, nie krzywdź, przygotowane przez magazyn społeczno-kulturalny Istota
 • 12.00-18.00 – warsztaty familijne dla małych i dużych makerów, podczas których skonstruujemy wystrzałowe rakiety i modele samolotów z FabLab Małopolska
 • 13.00-15.00 – Riznyk - Street Workout School – Kalistenika dla wszystkich
 • 14.00-18.00 – minilekcje języka hiszpańskiego z El Bombo - hiszpański dla dzieci
 • 15.00- 16.30 – podstawy chustowania z Doradca Tulenia Natalia Rączka chustonoszenie Kraków
 • 15.00-18.00 – dlaczego pies szczeka? Po co psu ogon? Na te i inne pytania odpowiedzą specjaliści z Psiaki i Dzieciaki
 • 16.00-17.00 – warsztaty zero waste dla początkujących z LUZEM
 • 16.30-17.30 – joga z Ahimsasana
 • 17.00-18.00 – prelekcja podróżnicza przygotowana przez Kudłacze w podróży/ The Hairy Travels
 • 20.30 – plenerowa projekcja filmu Spy Game / Zawód szpieg (2001).

foto: Piknik Krakowski

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka