poniedziałek, 13 września 2021 15:46

Kraków. Proekologiczna Parada Smoków za nami. Czy już taka zostanie? [ZDJĘCIA]

Autor Marzena Gitler
Kraków. Proekologiczna Parada Smoków za nami. Czy już taka zostanie? [ZDJĘCIA]

Bulwary wiślane wypełnione tłumami widzów, smoki sunące nad Wisłą pod niebie rozświetlonym ekologicznymi fajerwerkami i laserami, poruszająca muzyka oraz wyjątkowo ciepły wrześniowy wieczór – to wszystko złożyło się na sukces 20. jubileuszowej Wielkiej Parady Smoków w Krakowie, którą swój jubileusz świętował też Teatr Groteska.

Widowisko przyciągnęło pod Wawel nie tylko wielbicieli smoków z Krakowa, ale także wielu turystów. Wyczekiwana od 2019 roku parada była frekwencyjnym sukcesem - oceniają organizatorzy. Świadczą o tym też entuzjastyczne recenzje, krążące w mediach społecznościowych.

Warto podkreślić, że Teatr Groteska, świętujący jednocześnie jubileusz 75-lecia działalności, tym razem postarał się, by fajerwerki były niezbyt głośne i ekologiczne - biodegradowalne.

- Znikoma liczba negatywnych opinii utwierdza nas w słuszności przemodelowania formuły Widowiska na proekologiczną. Zastosowana podczas pokazu pirotechnika była nie tylko w pełni biodegradowalna, ale też - choć zdecydowanie cichsza - równie efektowna co podczas poprzednich Parad - podsumowują organizatorzy.

Zapowiadają też, że Wielka Parada Smoków, która na stałe wpisała się do kalendarza kulturalnych wydarzeń Krakowa, będzie kontynuowana.

fot. A. Kaczmarz - Teatr Groteska

Kraków

Kraków - najnowsze informacje