piątek, 9 kwietnia 2021 12:29

Kraków. Święto Miłosierdzia w Łagiewnikach. Jak będzie wyglądać w pandemii?

Autor Marzena Gitler
Kraków. Święto Miłosierdzia w Łagiewnikach. Jak będzie wyglądać w pandemii?

W najbliższą niedzielę, 11 kwietnia przypada Święto Miłosierdzia Bożego. Wydarzenie co roku gromadziło w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach rzesze wiernych. Jak będzie zorganizowane w czasie pandemii?

Organizatorzy uroczystości zapewniają, że odbędzie się zgodnie z obowiązującymi normami sanitarnymi. Z powodu obowiązujących limitów i dużej liczby zakażeń koronawirusem zachęcają do łączności duchowej i skorzystania z bogatej oferty transmisji telewizyjnych:

  • w sobotę – 10 kwietniao godz. 2000 w TVP 3 (pasmo ogólnopolskie) – nabożeństwo Droga Miłosierdzia z Bazyliki;
  • w niedzielę – 11 kwietniao godz. 700 w TVP1 – Msza święta z Kaplicy Klasztornej;
  • w niedzielę – 11 kwietnia – o godz. 1000 w TVP1 i TVP POLONIA – Msza święta z poświęceniem Dzwonów Nadziei dla Oceanii pod przewodnictwem Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, Metropolity Krakowskiego;
  • w niedzielę – 11 kwietnia – o godz. 1500 w TVP 3 (pasmo ogólnopolskie) – Godzina Miłosierdzia z Bazyliki;
  • Msze święte w Niedzielę Miłosierdzia będą odprawiane w Bazylice o godz. 000, 600, 800, 1000, 1230, 1600 oraz 1800; w Kaplicy Klasztornej o godz. 700, 1200/w języku angielskim/,  1700/w języku hiszpańskim/ i 1900. O 1500 w Bazylice – Godzina Miłosierdzia. Wszystkie Msze święte i nabożeństwa z Bazyliki będą transmitowane przez internetowe Radio i Telewizję Miłosierdzie na stronie milosierdzie.pl. Msze święte z Kaplicy Klasztornej będą transmitowane na stronie www.faustyna.pl.

Przypominają też, że do Bazyliki górnej może wejść ograniczona liczba zaproszonych osób, do Bazyliki dolnej wstęp będą miały tylko osoby upoważnione oraz niepełnosprawni, którzy chcą skorzystać z sakramentu pokuty.

Zapewniają, że będzie można uczestniczyć w mszach świętych na zewnątrz na Błoniach obok Bazyliki z zachowaniem przepisowego dystansu i obowiązku zakrywania ust i nosa.

Na zewnątrz zaplanowano też możliwość spowiedzi na terenie zadaszonym przed Bazyliką dolną. Spowiedź dla niepełnosprawnych będzie w kaplicy niemieckiej w dolnej Bazylice, a spowiedź w językach obcych – w kaplicy węgierskiej. Przy każdym konfesjonale będą przygotowane materiały do dezynfekcji.

Parking dla niepełnosprawnych będzie przy ul. Motarskiego.

Dojście na Błonia obok Bazyliki będzie możliwe od ul. Siostry Faustyny oraz od parkingu na ul. Motarskiego.

Hasłem tegorocznego Święta Miłosierdzia są słowa „Miłosierdzie źródłem nadziei”. "Polecając Bożemu Miłosierdziu wszystkich, którzy będą się z nami łączyć, ufamy i mamy nadzieję, że następne uroczystości będziemy mogli przeżywać już bez ograniczeń związanych z pandemią" - dodają organizatorzy.

foto: Autorstwa Zygmunt Put - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=12987106

Program Święta Miłosierdzia 11 kwietnia 2021 w sanktuarium Miłosierdzia w Łagiewnikach Święto Miłosierdzia, program, 11 kwietnia 2021, Łagiewniki, Krakówach
Program Święta Miłosierdzia 11 kwietnia 2021 w sanktuarium Miłosierdzia w Łagiewnikach
Kraków

Kraków - najnowsze informacje