czwartek, 19 listopada 2020 15:11

Kraków. W poniedziałek rusza remont ul. Stella-Sawickiego

Autor Marzena Gitler
Kraków. W poniedziałek rusza remont ul. Stella-Sawickiego

W poniedziałek, 23 listopada w Krakowie rozpocznie się remont ul. Stella-Sawickiego. Pracami objęta będzie jezdnia prawa – w kierunku al. Bora-Komorowskiego. Wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu.

Remont nawierzchni ul. Stella-Sawickiego dotyczył będzie jezdni w stronę al. Bora-Komorowskiego na odcinku od skrzyżowania z al. Jana Pawła II (węzeł Rayskiego) do os. Dywizjonu 303. Roboty zostaną podzielone na etapy, będą prowadzone odcinkowo. W pierwszej kolejności nawierzchnia zostanie sfrezowana, ułożona warstwa podbudowy i wiążąca (pierwszy tydzień: 1 dzień/1 etap), a w końcowej fazie – warstwa ścieralna (drugi tydzień). Prace będą realizowane zarówno w dzień (od godz. 7.00), jak i w nocy (od godz. 19.00). Zmieni się organizacja ruchu. Będą obowiązywać objazdy.

Prace potrwają dwa tygodnie, do 7 grudnia. Koszt remontu to ok. 2,4 mln zł.

Harmonogram robót w pierwszym tygodniu prac (23-27 listopada):

  • ETAP 1 – od poniedziałku, 23 listopada (od godz. 7.00 – frezowanie, a od godz. 19.00 – układanie warstwy wiążącej): wyłączenie lewego pasa łącznicy zjazdowej z węzła (z al. Jana Pawła II na ul. Stella-Sawickiego) – brak możliwości jazdy z łącznicy w ul. Stella Sawickiego oraz brak możliwości jazdy na wprost pasami z kierunku ul. Nowohuckiej (jezdnia pod węzłem Rayskiego) – prace prowadzone połówkowo. W związku z wyłączeniem łącznicy będzie obowiązywał objazd przez ul. Medweckiego i rondo Lewandowskiej do ul. Stella-Sawickiego.
  • ETAP 2 – od wtorku, 24 listopada (od godz. 7.00 – frezowanie, a od godz. 19.00 – układanie warstwy podbudowy i warstwy wiążącej): prace prowadzone będą na lewym i środkowym pasie ul. Stella-Sawickiego w kierunku al. Bora-Komorowskiego. Zamknięty będzie pas do zawracania na ul. Stalla-Sawickiego. Objazd poprowadzony zostanie przez skrzyżowanie z ul. Florera.
  • ETAP 3 – od środy, 25 listopada (od godz. 7.00 – frezowanie, a od godz. 19.00 – układanie warstwy podbudowy i warstwy wiążącej): prace prowadzone będą  na prawym i środkowym pasie ul. Stella-Sawickiego w kierunku ul. Bora-Komorowskiego. Zamknięty będzie wylot ul. Medweckiego w ul. Stella-Sawickiego. Objazd przez rondo Lewandowskiej oraz al. Jana Pawła II.
  • ETAP 4 – od czwartku, 26 listopada (od  godz. 7.00 – frezowanie, a od godz. 19.00 – układanie warstwy podbudowy i warstwy wiążącej): wyłączenie prawego pasa łącznicy zjazdowej z węzła (z al. Jana Pawła II na ul. Stella-Sawickiego) – brak możliwości jazdy z łącznicy w ul. Medweckiego. Objazdy dla kierowców jadących od centrum przez al. Jana Pawła II i ul. Nowohucką (objazd przez rondo Czyżyńskie i rondo Lewandowskiej) oraz dla kierowców jadących od strony ronda Czyżyńskiego (objazd przez rondo Lewandowskiej).
  • ETAP 5 – od piątku, 27 listopada (od godz. 7.00 – frezowanie, a od godz. 19.00 – układanie warstwy podbudowy i warstwy wiążącej): wyłączenie pasa prawego i środkowego (za zawrotką w ciągu ul. Stella-Sawickiego) oraz zamknięcie wjazdu i wyjazdu z ul. Orlińskiego. Objazd poprowadzony zostanie przez ul. Włodarczyka oraz ul. Orlińskiego, ul. Kłosowskiego i ul. Medweckiego.

Mogą wystąpić zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej – szczegóły zostaną podane na stronie Zarządu Transportu Publicznego w Krakowie.

O zmianach w organizacji ruchu, które zostaną wprowadzone w drugim tygodniu prac poinformujemy w kolejnym komunikacie - zapowiadają urzędnicy.

inf. i foto: UMK

Kraków

Kraków - najnowsze informacje