poniedziałek, 10 sierpnia 2020 16:01

Kredyt gotówkowy - ranking ofert bankowych Totalmoney 2020

Autor Artykuł sponsorowany
Kredyt gotówkowy - ranking ofert bankowych Totalmoney 2020

Planujesz zaciągnąć kredyt gotówkowy? Zanim udasz się do banku, sprawdź, która instytucja proponuje najlepsze warunki finansowania. Poniżej dowiesz się, jak szybko porównać oferty i na co należy zwracać uwagę, chcąc wybrać najtańszy kredyt. W podjęciu decyzji pomoże Ci nasz aktualny ranking ofert, który uwzględnia najnowsze promocje bankowe.

Na zaciągnięcie kredytu gotówkowego decydujemy się zwykle w sytuacji, gdy brakuje nam własnych środków na pokrycie większych wydatków. Ten rodzaj produktu przeznaczony jest na finansowanie dowolnego celu konsumpcyjnego, dlatego jest wykorzystywany w bardzo różny sposób. Większość osób korzysta z niego, gdy potrzebuje pieniędzy na wykończenie lub remont mieszkania, zakup auta lub drogiego sprzętu, albo sfinansowanie wakacji lub innych przyjemności.

Sprawdź, który bank ma najtańszy kredyt gotówkowy w rankingu Totalmoney.pl

Oferty kredytów gotówkowych w bankach są bardzo zbliżone do siebie, jednak tylko na pierwszy rzut oka. Przeglądając je, warto zwrócić uwagę na następujące kwestie:

  • w jakiej kwocie można zaciągnąć zobowiązanie – maksymalna kwota kredytu gotówkowego wynosi z reguły około 200-300 tys. zł, ale w niektórych bankach dostępne są niższe kwoty np. do 100 tys. zł,
  • na jaki okres można rozłożyć spłatę kredytu – jest to ważne w przypadku pożyczania wysokich kwot, ponieważ wtedy dłuższy okres spłaty pozwala obniżyć wartość miesięcznej raty,
  • jakie są wymagane formalności – w niektórych instytucjach można zaciągnąć dość szybko i wygodnie kredyt przez Internet, w innych należy udać się do placówki i dostarczyć szereg dokumentów dotyczących np. dochodów,
  • czy wymagane jest zabezpieczenie, poręczenie, czy może ubezpieczenie,
  • ile kosztuje zaciągnięcie zobowiązania – jest to kluczowa różnica między ofertami, na którą należy zwrócić szczególną uwagę, chcąc wybrać korzystny kredyt gotówkowy.

Dzisiaj w wyborze oferty bardzo pomocny jest Internet. Przede wszystkim można w nim bez wychodzenia z domu zapoznać się ze szczegółami ofert bankowych na stronach instytucji. W wielu przypadkach można nawet złożyć wniosek o kredyt online. W sieci dostępne są także rozmaite narzędzia do porównywania ofert, a największą popularnością cieszy się ranking kredytów gotówkowych.

Jak znaleźć najtańszy kredyt gotówkowy?

Wspomniany wyżej ranking kredytów gotówkowych jest najlepszym sposobem na szybkie znalezienie najtańszej oferty. Warunkiem jest skorzystanie z dobrego narzędzia, czyli takiego, które jest na bieżąco aktualizowane i bierze pod uwagę różne promocje oraz oferty specjalne banków. To właśnie takie oferty z reguły są najtańsze, choć oczywiście należy tutaj zachować pewną ostrożność. Nie jest dobrym pomysłem składnie wniosku w instytucji, która właśnie reklamuje swoje kredyty w telewizji, obiecując np. najniższe oprocentowanie. Może się bowiem okazać, że przy korzystnym oprocentowaniu bank nalicza wysoką prowizję, która suma summarum da dość wysokie koszty kredytu.

Najtańszy kredyt gotówkowy pokaże nam ranking, ponieważ zazwyczaj porównuje on oferty według całkowitych kosztów zaciągnięcia zobowiązania, czyli według RRSO (rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania). Wskaźnik ten uwzględnia nie tylko oprocentowanie nominalne, ale też prowizje i inne opłaty pobierane przez bank z tytułu umowy kredytowej.

Ranking kredytów gotówkowych – w którym banku warto złożyć wniosek?

Jeżeli właśnie szukasz korzystnego produktu bankowego, sprawdź poniższy ranking kredytów gotówkowych, który przygotowaliśmy według ofert z początku sierpnia 2020 roku. Uwzględnia on jednak wyłącznie kilka banków, a nie wszystkie instytucje, dlatego zachęcamy do skorzystania z profesjonalnego narzędzia. Nasza lista pokaże Ci jednak, jak działa taki ranking i dlaczego warto z niego skorzystać. Zwróć uwagę, że przygotowaliśmy go dla zobowiązania o konkretnych parametrach, ponieważ tylko w ten sposób można wytypować rzeczywiście najtańszą ofertę (RRSO zmienia się wraz z wydłużeniem lub skróceniem okresu spłaty).

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje