środa, 17 sierpnia 2022 06:56

Krynica-Zdrój: Burmistrz apeluje do mieszkańców!

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
Krynica-Zdrój: Burmistrz apeluje do mieszkańców!

Piotr Ryba - Burmistrz Krynicy-Zdroju zaapelował, by mieszkańcy skorzystali z dopłat do wymiany urządzeń grzewczych oraz montażu paneli fotowoltaicznych.

Burmistrz Krynicy-Zdroju zaapelował do mieszkańców, by skorzystali z dopłat do wymiany urządzeń grzewczych oraz montażu paneli fotowoltaicznych. Poniżej fragment apelu zamieszczonego na stronie Urzędu Miasta.

Drodzy Mieszkańcy!
W oparciu o Program Ochrony Powietrza dla Województwa Małopolskiego jak również w trosce o powietrze, którym oddychamy na co dzień w naszym Uzdrowisku pragnę przypomnieć, iż w chwili obecnej realizowane są przez Gminę dopłaty zarówno do wymiany starych, nieefektywnych urządzeń grzewczych na nowoczesne piece gazowe jak i dofinansowanie do zakupu i montażu paneli fotowoltaicznych. Podobnie jak ekologiczne źródła ciepła, tak i odnawialne źródła energii to trend ale też cel ogólnopojętej polityki ochrony powietrza krajowej jak i europejskiej.
Jeszcze raz serdecznie zapraszam i zachęcam do wzięcia udziału
w/w projektach – a finalnie do skorzystania z oferowanego dofinansowania, co w konsekwencji przyczyni się do poprawy jakości powietrza na naszym terenie.
/.../ Piotr Ryba - Burmistrz Krynicy-Zdroju

Inf.: UM.K-Z.

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje