wtorek, 18 lipca 2023 13:16

Krynica-Zdrój: Młoda kobieta zwisała z okna. Mężczyzna trzymał ją resztkami sił

Autor Patryk Trzaska
Krynica-Zdrój: Młoda kobieta zwisała z okna. Mężczyzna trzymał ją resztkami sił

Sceny rodem z filmu grozy w Krynicy-Zdroju w powiecie nowosądeckim. Z okna jednego z bloków mieszkalnych próbowała wyskoczyć zdesperowana kobieta. 30-latkę złapał mężczyzna, który resztkami sił próbował uchronić ją przed upadkiem. Przerażeni mieszkańcy wezwali na miejsce służby.

Do tego dramatycznego zdarzenia doszło w sobotni wieczór (15 lipca). Z okna jednego z bloków mieszkalnych próbowała wyskoczyć 30-latka. Kobietę w ostatniej chwili złapał mężczyzna, który w tym samym momencie przebywał w domu. Mimo to liczyła się każda sekunda, ponieważ mieszkaniec Krynicy-Zdroju nie miał sił, aby wciągnąć kobietę z powrotem do mieszkania.

Przerażeni mieszkańcy widząc 30-latkę wiszącą z parapetu jednego z budynków, natychmiast wezwali na miejsce pomoc. Strażacy rozłożyli pod blokiem specjalny skokochron na wypadek, gdyby mężczyźnie skończyły się siły na utrzymanie kobiety.

Następnie strażacy spróbowali dostać się do mieszkania, w którym w każdej chwili mogło dojść do tragedii. Niestety okazało się to niemożliwe, ponieważ zdesperowana kobieta, przed próbą samobójczą schowała klucz. W związku z tym strażacy ustawili przy bloku drabiny, po których dostali się do kobiety.

30-latka trafiła pod opiekę załogi pogotowia ratunkowego, która przewiozła ją do szpitala w Krynicy-Zdroju. Policjanci ustalają, co wpłynęło na jej decyzję, że postanowiła targnąć się na własne życie.

116 123 - Telefon Zaufania dla Osób Dorosłych w Kryzysie Emocjonalnym.  Skorzystaj z niego, jeśli jesteś osobą dorosłą i przeżywasz trudności osobiste, nie potrafisz poradzić sobie ze swoim zmartwieniem. Możesz tam dzwonić od poniedziałku do piątku w godzinach od 14.00 do 22.00 (połączenie bezpłatne). link: 116123.edu.pl. Od poniedziałku do piątku w godzinach od 14.00 do 22.00 pod bezpłatnym numerem telefonu 116 123 dyżurują specjaliści Instytutu Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, udzielając wsparcia i pomocy psychologicznej osobom potrzebującym.

116 111 – Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży. Bezpłatna i anonimowa pomoc telefoniczna dla dzieci i nastolatków trudnych sytuacjach życiowych. Wykwalifikowani konsultanci świadczą pomoc przez całą dobę.

foto ilustracyjne: OSP Niskowa

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje

Rozrywka