czwartek, 11 lutego 2021 12:19

Książki, które pokocha Twoja pociecha

Autor Artykuł sponsorowany
Książki, które pokocha Twoja pociecha

Czytanie dzieciom od początku ich życia jest ważnym elementem ich rozwoju. Pozwala nie tylko poznawać inne światy i zaprzyjaźnić się z papierem, ale także rozwinąć wyobraźnię. Rynek wydawniczy książek dla dzieci z roku na rok staje się coraz bardziej bogaty. Po jakie tytuły warto sięgać?

Dla najmłodszych – do wspólnej zabawy

Najmniejszym dzieciom z pewnością spodobają się książki bogato ilustrowane. Rysunki i możliwość interakcji z książką sprawiają, że dziecko poznaje otoczenie za pomocą zmysłu wzroku i dotyku. Na samym początku rozwoju warto wybierać książki dla dzieci, które wspomogą naukę kolorów i dzięki którym dziecko pozna dźwięki. Książki sensoryczne to propozycja dla dzieci od pół roku wzwyż.

Dla małego przedszkolaka

Dzieci do przedszkola zaczynają chodzić w różnym wieku, dlatego warto wspierać ich edukację również w domu. Dla dwu i trzylatków poleca się książki z dużą ilością kolorowych obrazków, pozbawione ściany tekstu. Warto stawiać na historie krótkie i zwięzłe, dzięki którym dziecko rozpocznie samodzielną naukę czytania. Świetnym rozwiązaniem jest seria z Kicią Kocią od wydawnictwa Media Rodzina. Wraz z charyzmatyczną kotką i jej bratem dziecko będzie poznawało świat. Książki dla dzieci, które oferuje internetowa księgarnia Livro, to świetny pomysł na wspólne spędzenie czasu z dzieckiem.

Dla wymagającego ucznia

Wchodząc na etap edukacji wczesnoszkolnej dziecko zwykle potrafi płynnie mówić i zna podstawy czytania. By zachęcić je do doskonalenia i poprawy płynności, wspólnie wybierzcie ciekawe historie z morałem, które zachęcą dziecko do czytania w wolnych chwilach. Jeżeli Twoją pociechę czeka czytanie lektury, postaw na oryginalny egzemplarz w ładnej szacie graficznej i poręcznym formacie, który zachęci do poznania całej fabuły książki.

Dla dorastającego człowieka

Dorastająca młodzież zwykle ma już ukierunkowane zainteresowania. Wśród ulubionych gatunków tej grupy wiekowej, dominuje fantastyka. Książki fantasy dla młodzieży to zwykle popularne serie z przygodami czarodziejów, magów, wampirów i innych stworzeń. Takie propozycje rozwijają wyobraźnię, dlatego nie wahaj się i sprezentuj dziecku kolejną odsłonę przygód bohaterów ulubionej serii!

Zarówno polscy, jak i zagraniczni autorzy idealnie wprowadzają młodego czytelnika w świat pełen walki o lepsze jutro i nadrzędnych dla każdego człowieka wartości. Warto zwrócić uwagę na kultowe serie Sapkowskiego czy Ziemiańskiego, a także literaturę zagraniczną. Z pewnością każdy młody człowiek znajdzie coś dla siebie – pozwól mu zatem wybrać coś lekkiego do poczytania wieczorem i złóż zamówienie jeszcze dziś!

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje