wtorek, 22 sierpnia 2023 11:36

Kto powalczy o głosy wyborców? Trzecia Droga zaprezentowała liderów list w Małopolsce

Autor Patryk Trzaska
Kto powalczy o głosy wyborców? Trzecia Droga zaprezentowała liderów list w Małopolsce

Trzecia Droga zaprezentowała liderów list w Małopolsce. Nazwiska dobrze znane mieszkańcom południa kraju mają pomóc koalicji Polskiego Stronnictwa Ludowego i Polski 2050 zdobyć zaufanie wyborców, które przełoży się na ilość mandatów w parlamencie.

15 października odbędą się w Polsce wybory parlamentarny, w których Polki i Polacy wybiorą swoich przedstawicieli do sejmu i senatu. 6 września o godzinie 16:00 mija czas na zgłoszenie list kandydatów na posłów oraz kandydatów na senatorów.

Z  tego powodu partie prezentują swoich listy do sejmu i senatu. W sobotę (19 sierpnia) swoich kandydatów w Małopolsce zaprezentowała Koalicja Obywatelska.

Zobacz:

KO odrywa karty w Małopolsce. “Razem odsuniemy PiS od władzy”
Bartłomiej Sienkiewicz w okręgu krakowskim, Urszula Augustyn w tarnowskim, a w Nowym Sączu Weronika Smarduch. Koalicja Obywatelska zaprezentowała

Z kolei dzisiaj karty odsłoniła Trzecia Droga. Koalicja tworzona przez Polskie Stronnictwo Ludowe i Polskę 2050 zaprezentowała swoich liderów list do sejmu.

I tak o głosy wyborców w okręgu nr 13 (powiat krakowski, olkuski, miechowski i miasto Kraków) powalczy z pierwszego miejsca obecny Przewodniczący Rady Miasta Krakowa, Rafał Komarewicz. Tuż za nim z "dwójką" wystartuje obecny poseł, Ireneusz Raś.

Zaskoczenia nie było w okręgu nr 15 (powiat bocheński, brzeski, dąbrowski, proszowicki, tarnowski, wielicki oraz miasto Tarnów). Już tradycyjnie w tym regionie listę otworzy Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego, Władysław Kosiniak-Kamysz. Z kolei z drugiego miejsca wystartuje Radny Miasta Tarnowa, Piotr Górnikiewicz.

W okręgu nr 12 (powiat chrzanowski, myślenicki, oświęcimski, suski i wadowicki) Trzecia Droga postawiła na adwokata Pawła Śliza (1) związanego z Polską 2050 oraz byłego burmistrza Myślenic, Macieja Ostrowskiego (2).

Na trudnym dla opozycji terenie, jakim bez wątpienia jest okręg 14 (powiat gorlicki, limanowski, nowosądecki, nowotarski i tatrzański oraz miasto Nowy Sącz) na czele listy stanie obecna posłanka PSL, Urszula Nowogórska. Z kolei o głosy z drugiego miejsca powalczy burmistrz Czarnego Dunajca, Marcin Ratułowski.

fot. Mateusz Łysik/Głos24

Małopolska - najnowsze informacje

Rozrywka