środa, 11 maja 2022 12:00

Lipnica Górna. W niedzielę odbył się piknik dla ukraińskich rodzin

Autor Katarzyna Jamróz
Lipnica Górna. W niedzielę odbył się piknik dla ukraińskich rodzin

Kilkuset uchodźców z Ukrainy przebywających na terenie Powiatu Bocheńskiego wzięło udział w niedzielę w Rodzinnym Pikniku. Spotkanie zorganizowało gospodarstwo Borówkowy Rój wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Bochni.

Na dzieci i dorosłych czekało wiele atrakcji m.in.: malowanie twarzy, robienie z balonów różnych kształtów, malowanie farbami. Dla wszystkich przygotowano ognisko, grilla i słodki poczęstunek. Dzięki Ochotniczej Straży Pożarnej w Lipnicy Górnej, dzieci mogły skorzystać z dmuchańca i innych niespodzianek.

Bochnia Małopolska Ukraina
Lipnica Górna. W niedzielę odbył się piknik dla ukraińskich rodzin / Fot.: Starostwo Powiatowe w Bochni
– Jeszcze kilka tygodni temu nie mieliśmy świadomości, że będziemy się tu dzisiaj spotykać, jednak ta bestialska wojna, która rozpoczęła się w waszym kraju spowodowała, że jesteście razem z nami i solidaryzujemy się w tej trudnej sytuacji. Piękna pogoda sprzyja dzisiejszej integracji, jesteście z rożnych części Ukrainy, dlatego możecie się poznać, porozmawiać, ale przede wszystkim odpocząć w wyjątkowym miejscu. Bardzo dziękuję wszystkim osobom, które włączyły się w organizację tego pikniku, wolontariuszom, sponsorom, a przede wszystkim Pani Ani, właścicielce i inicjatorce tej integracji

— mówił starosta Adam Korta.

Celem spotkania, które odbyło się w Lipnicy Górnej była integracja rodzin Ukraińskich. Pochodzą one z różnych część Ukrainy, uciekając przed wojną trafili do powiatu bocheńskiego. Często mieszkają koło siebie i się nie znają. Dzięki temu wydarzeniu mogli się w końcu poznać.

Bochnia Małopolska
Lipnica Górna. W niedzielę odbył się piknik dla ukraińskich rodzin / Fot.: Starostwo Powiatowe w Bochni

Wsparcie przy organizacji udzieliły: Powszechna Spółdzielnia Spożywców „Społem” w Bochni, firma Gremi, P.P.H.U. JURA z Rajbrotu, Bacówka Towary Tradycyjne z Rajbrotu, Mascort, Tahpol-trans z Lipnicy Murowanej, sklep Qubat z Bochni, OSP z Lipnicy Górnej.

Inf./Fot.: Starostwo Powiatowe w Bochni

Bochnia

Bochnia - najnowsze informacje