środa, 31 stycznia 2024 08:33

Lubisz czytać? Biblioteka Kraków przygotowała coś specjalnie dla Ciebie

Autor Karolina Kurando
Lubisz czytać? Biblioteka Kraków przygotowała coś specjalnie dla Ciebie

Już jutro, w czwartek 1 lutego, rozpocznie się konkurs na Czytelnika Roku, organizowany przez Bibliotekę Kraków. W zeszłorocznej edycji udział wzięło prawie 1800 osób.

To już kolejna edycja konkursu organizowanego przez Bibliotekę Kraków. Instytucja zaprasza wszystkie czytelniczki i czytelników do wzięcia udziału w akcji. Dołączyć może każdy – jedynym warunkiem jest posiadanie aktywnej karty Biblioteki Kraków.

Pieczątki za przeczytane książki

Każdy, kto zechce wziąć udział w konkursie na „Czytelnika Roku 2024”, otrzyma swój własny Paszport Czytelnika. W nim znajdą się wszystkie pieczątki za przeczytane książki i wysłuchane audiobooki. Jak informuje Biblioteka Kraków, aby zdobyć tytuł „Czytelnika Roku 2024” należy do 31 grudnia 2024 r. zdobyć minimum 150 pieczątek za zwrócone książki oraz przynajmniej jedną pieczątkę poświadczającą udział w wydarzeniu kulturalnym, które poleciła Biblioteka. W konkursie można zdobyć jeszcze jeden tytuł – „Czytającego Rodzica”. Dotyczy on rodziców oraz opiekunów dzieci do 6. roku życia, które zostały zgłoszone do udziału w inicjatywie.

Źródło: Biblioteka Kraków

Podsumowanie konkursu, ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród nastąpi w marcu 2025 r. Galeria Bronowice, Wydawnictwo Literackie, Krakowski Teatr Scena STU oraz Krakowskie Biuro Festiwalowe są partnerami akcji.

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka