piątek, 19 kwietnia 2024 08:11

Łukasz Gibała stawia fotel dla mieszkańców. Nietypowa akcja kandydata na prezydenta

Autor Marzena Gitler
Łukasz Gibała stawia fotel dla mieszkańców. Nietypowa akcja kandydata na prezydenta

"Dołączcie do naszego wyzwania i na II turę wyborów zabierzcie ze sobą chociaż jedną osobę - przyjaciela, sąsiada lub kogoś bliskiego" - apeluje Łukasz Gibała. Kandydat na prezydenta Krakowa czeka dziś na spotkania z mieszkańcami do północy. Zabrał ze sobą symboliczny mebel - fotel prezydenta.  

Na ostatniej prostej kandydaci na prezydenta Krakowa prześcigają się w pomysłach na promocję. Łukasz Gibała - niezależny kandydat na prezydenta, radny Rady Miejskiej, prezes stowarzyszenia Kraków dla Mieszkańców ruszył w miasto z fotelem prezydenta, który jest symbolem otwartego dialogu z mieszkańcami, a którego w Krakowie jego zdaniem brakowało za prezydentury Jacka Majchrowskiego.  

Już o godz. 7 w piątek, 19 kwietnia, w ostatni dzień kampanii wyborczej, Gibała postawił fotel na krakowskim Płaszowie. "Przystanek pierwszy: pętla Mały Płaszów! Zapraszam do rozmów!" - napisał na Facebooku.

Przystanek pierwszy: pętla Mały Płaszów! Zapraszam do rozmów! #BoKochamKraków

Opublikowany przez Łukasza Gibałę Czwartek, 18 kwietnia 2024

Z kandydatem na prezydenta Krakowa będzie można się dziś spotkać w wielu miejscach. Będzie na Bieżanowie, Borku Fałęckim, Grzegórzkach, w Nowej Hucie i w Bieńczycach, na Starym Mieście, w Podgórzu a spotkania z mieszkańcami zakończy o północy na Rondzie Mogilskim, tuż przed ciszą wyborczą. "Ostatnia prosta kampanii - jutro przed nami 18 godzin w trasie po Krakowie! Dołączcie do nas koniecznie!" - zaapelował w czwartkowy wieczór.

Ostatnia prosta kampanii - jutro przed nami 18 godzin w trasie po Krakowie! 💪 Dołączcie do nas koniecznie! #BoKochamKraków

Opublikowany przez Łukasza Gibałę Czwartek, 18 kwietnia 2024

Łukasz Gibała włączył się też w akcję profrekwencyjną. Przypomnijmy, w ostatnich wyborach w Krakowie zagłosowało zaledwie nieco ponad połowę uprawnionych do głosowania (51,8 proc.), jest to więc ważne, aby zmobilizować tych, którzy jeszcze na wybory nie poszli. "Moi Drodzy, na niedzielę mam dla Was BOJOWE ZADANIE. Pewnie w Waszym otoczeniu jest ktoś, kto waha się, czy iść na wybory. Dołączcie do naszego wyzwania i na II turę wyborów zabierzcie ze sobą chociaż jedną osobę - przyjaciela, sąsiada lub kogoś bliskiego. Koniecznie dajcie mi znać, z kim wybierzecie się wspólnie na wybory już w najbliższą niedzielę. Pełna mobilizacja - każdy głos jest na wagę złota!" - napisał konkurent Aleksandra Miszalskiego, z którym zmierzy się w II turze.

Moi Drodzy, na niedzielę mam dla Was BOJOWE ZADANIE 💪💪💪 Pewnie w Waszym otoczeniu jest ktoś, kto waha się, czy iść na...

Opublikowany przez Łukasza Gibałę Czwartek, 18 kwietnia 2024

II tura wyborów w Krakowie odbędzie się już 21 kwietnia. Aby wziąć w niej udział, trzeba dopisać się do spisu wyborców lub być zameldowanym w Krakowie (można załatwić to szybko w odpowiedniej filii Urzędu Miejskiego w Krakowie). Tak jak w pierwszej turze wyborów samorządowych lokale wyborcze będą otwarte od godz. 7.00 do 21.00.

  • Zobacz też nasze wideo:
Miszalski vs. Gibała: Kandydaci kontra pytania czytelników
Ostatnia prosta w Krakowie. Kandydaci na prezydenta odpowiedzieli na cztery pytania czytelników Głos24 kwestiach? Mamy nagranie!

fot. Fb. Łukasz Gibała

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka