piątek, 19 kwietnia 2024 08:00

[WIDEO] Miszalski vs. Gibała: Kandydaci kontra pytania czytelników

Autor Marzena Gitler
[WIDEO] Miszalski vs. Gibała: Kandydaci kontra pytania czytelników

Ostatnia prosta w Krakowie. Kandydaci na prezydenta odpowiedzieli na cztery pytania. Jakie jest ich zdanie w najciekawszych zdaniem czytelników Głos24 kwestiach? Mamy nagranie!

Wielkimi krokami zbliża się druga tura wyborów na prezydenta miasta Krakowa. Na kampanijnym finiszu spotkaliśmy się z obydwoma kandydatami - Aleksandrem Miszalskim i Łukaszem Gibałą, aby odpowiedzieli na pytania zadane przez naszych czytelników w komentarzach pod postami zapowiadającymi nasz materiał na Facebooku.

Co dalej z kontrowersyjną uchwałą o Strefie Czystego Transportu? Czy miasto jest na nią przygotowane? Czy będzie w tej sprawie referendum?  - to jedno z pytań, które pojawiło się pod postem, którym reklamowaliśmy naszą akcję. Wśród nadesłanych pytań znalazło się też pytanie od kibiców: Czy będzie pomoc dla Wisły Kraków i komu kibicuje Aleksander Miszalski i Łukasz Gibała?  Krakowian interesuje też z kim zamierzają współpracować jako prezydenci obaj kandydaci. Czy znane są już nazwiska wiceprezydentów, osób odpowiedzialnych za inwestycje, komunikacje czy kulturę?  Na koniec zapytaliśmy co preferują: referenda czy konsultacje oraz co w pierwszej kolejności powinno być ich tematem w Krakowie?

Przypomnijmy. II tura wyborów w Krakowie odbędzie się już 21 kwietnia. Aby wziąć w niej udział, trzeba dopisać się do spisu wyborców lub być zameldowanym w Krakowie (można załatwić to szybko w odpowiedniej filii Urzędu Miejskiego w Krakowie).

W wyborczej dogrywce spotkają się Łukasz Gibała - niezależny radny miejski, prezes Stowarzyszenia Kraków dla Mieszkańców, dwukrotny kandydat na prezydenta Krakowa i Aleksander Miszalski, lider małopolskiej PO, poseł na Sejm Koalicji Obywatelskiej od 2019 roku, którzy zdobyli największe poparcie w I turze wyborów, 7 kwietnia.

Na Miszalskiego oddało głos 110 556 mieszkańców, Gibała zdobył głosy 79 580. Tym razem będą walczyć nie tylko o ponowne głosy swoich dotychczasowych wyborców, ale o poparcie tych, którzy na fotelu prezydenta widzieliby innego kandydata. W I turze 58 795 głosów zdobył kandydat PiS Łukasz Kmita, 21 341 - wiceprezydent Andrzej Kulig, 14 854 - Konrad Berkowicz z Konfederacji i Bezpartyjnych Samorządowców, 9 126 - nowo wybrany poseł z Trzeciej Drogi - Rafał Komarewicz i 2 837 kandydat KWW Zjednoczeni dla Krakowa Adam Harneńczyk i to ich wyborcy zadecydują teraz o tym, kto zostanie nowym prezydentem stolicy Małopolski.

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka