wtorek, 6 września 2022 08:35

Łyczanka. Samochód osobowy wypadł z drogi i wylądował w rowie

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
Łyczanka. Samochód osobowy wypadł z drogi i wylądował w rowie

W poniedziałek (5 września) w Łyczance (gmina Łososina Dolna) doszło do groźnego zdarzenia. Samochód osobowy marki Seat wypadł z drogi i wpadł do rowu. Kierująca autem trafiła do szpitala.

Po godzinie 13 zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu oraz OSP Tęgoborze zadysponowane zostały do działań w Łyczance. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że samochód osobowy marki Seat Ibiza wypadł z drogi i znajdował się w pobliskim cieku wodnym około 10m od drogi.

Samochodem podróżowała jedna osoba, która samodzielnie opuściła pojazd i uskarżała się na dolegliwości. Pojazd znajdował się na prawym boku. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej. Odłączono klemy akumulatora oraz odłożono go w miejsce bezpieczne na drodze. Dokonano kontroli pojazdu pod względem wycieków płynów eksploatacyjnych, których nie stwierdzono.

Osobę poszkodowaną przekazano załodze karetki pogotowia ratunkowego przybyłej na miejsce zdarzenia. Następnie została ona przewieziona do szpitala.

Inf./Fot. PSP Nowy Sącz

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje