poniedziałek, 18 stycznia 2021 09:34

Makijaż permanentny brwi - oszczędność czasu i długotrwałe efekty!

Autor Artykuł sponsorowany
Makijaż permanentny brwi - oszczędność czasu i długotrwałe efekty!

To zabieg zyskujący wśród kobiet coraz większą popularność. Panie doceniają jego długotrwałe efekty, a także oszczędność czasu, którą dzięki tego typu makijażowi można zyskać. Rozwój branży kosmetycznej natomiast pozwala na coraz to lepsze usługi.

Uważa się, że brwi są swoistą ramą dla oczu. Dlatego warto o nie należycie zadbać. Idealnie podkreślone dodadzą twarzy wyrazistości i szyku. A ponieważ po wykonaniu takiego makijażu zostaniemy z nim na dłuższy czas, nie warto oszczędzać.

Makijaż permanentny brwi

To jedna z metod makijażu, który daje trwały efekt. Jego trwałość zależy m.in. od techniki i głębokości umieszczenia pigmentu, rodzaju zastosowanego pigmentu, ale także od rodzaju skóry i indywidualnych predyspozycji.

Pigmenty są mieszanką wielu kolorów, mogą także zawierać związki organiczne i nieorganiczne. Wszystko to wpływa na sposób odbarwiania się makijażu permanentnego wraz z upływem czasu – jasne pigmenty mogą przybierać barwę czerwoną, ciemne – grafitową lub szarą. Niestety, brak jest idealnego pigmentu, który by przez wiele lat nie ulegał odbarwieniu.

Ponadto brwi są obszarem narażonym na najmniejszą trwałość. Im więcej łoju będą produkowały gruczoły łojowe w tym miejscu, tym krótsza będzie wytrzymałość makijażu permanentnego. Dlatego, by zachował on swoją świeżość i intensywność barwy, należy go odświeżyć. Zabieg odświeżania takiego makijażu najczęściej wykonuje się po ok. 1-1,5 roku od wykonania. Nie należy zwlekać z utratą koloru makijażu – wówczas zabieg odświeżenia zostanie zakwalifikowany do ponownej pigmentacji.

Za jaką cenę?

Wykonanie takiego makijażu należy wykonywać go pod okiem wykwalifikowanej linergistki. Mikropigmentacja brwi jest zabiegiem dość kosztownym, jednak jest ona wypadkową wielu czynników. Wpływ na nią ma stopień kwalifikacji kosmetyczki. Dobra linergistka nieustannie się dokształca, regularnie bierze udział w branżowych szkoleniach, co pozwala jej być na bieżąco z najnowszymi trendami. Stosuje wysokiej jakości pigmenty, których koszt wielokrotnie przewyższa tańsze, nie zawsze wiadomego pochodzenia. Używa także najlepszych igieł i kartridży oraz sprawdzonych znieczuleń.

Cały zabieg jest przeprowadzany przy zachowaniu stosownych procedur higienicznych (dezynfekcja, sterylizacja), co ma bezpośredni wpływ na zdrowie i bezpieczeństwo klientki. Chroni przed zakażeniami i wirusami.

Dodatkowymi kosztami, które ponosi linergistka, a których nie widać na pierwszy rzut oka, są te związane z utrzymaniem gabinetu kosmetycznego. Wszystko to jednak wpływa na ceną końcową zabiegu.

Brwi permenentne – cena może być wysoka, jednak by uniknąć później zabiegu usuwania, ponownej pigmentacji, ale też ewentualnych kłopotów ze zdrowiem – warto zapłacić za zabieg w sprawdzonym gabinecie kosmetycznym.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje