wtorek, 28 lutego 2023 13:28

Małopolscy strażacy rozpoczynają akcję, aby pomóc 2-letniej Kamilce. Każdy może pomóc

Autor Patryk Trzaska
Małopolscy strażacy rozpoczynają akcję, aby pomóc 2-letniej Kamilce. Każdy może pomóc

Strażacy z całej Małopolski łączą siły, aby pomóc chorej na SMA Kamilce. Dziewczynka dzielnie walczy z chorobą i zbiera na najdroższy lek kosztujący 10 mln oraz na bieżącą rehabilitację. W ramach akcji kolejne OSP rozpoczynają zbiórkę naszywek, które później zostaną przekazane na specjalną licytację.

Kamilka Gil ma dwa latka i pochodzi z Szaflar w okolicy Nowego Targu. Dziewczynka od małego choruje na SMA (rdzeniowy zanik mięśni). Dzielnie walczy z chorobą i zbiera na najdroższy lek kosztujący 10 mln oraz na bieżącą rehabilitację. Terapia Genowa może dać jej szansę na normalne dzieciństwo i życie. Obecnie na koncie akcji znajduje się 428 089 złotych z blisko 10 milionów, które są potrzebne. Daje to zaledwie 4,34% potrzebnej kwoty.

Patrzymy na nasze dzieci i przepełnia nas ogromna radość. Po chwili przypominamy sobie, że jedno z nich jest chore i w każdym momencie stan zdrowia może się pogorszyć na tyle, że trafimy do szpitala. Bardzo się boimy… Widzieliśmy zdjęcia dzieci podłączonych do aparatur podtrzymujących oddech. Widzieliśmy dzieci, które mimo bardzo dobrej rehabilitacji nie potrafiły przejść samodzielnie kilku kroków. To przeraża…– piszą w opisie zbiórki.

Aby pomóc dziewczynce, strażacy z OSP Szaflary zainicjowali akcję #Naszywkachallenge. –Ochotnicza Straż Pożarna w Szaflarach organizuje zbiórkę naszywek, które wystawi na licytację dla Kamilki z Szaflar. Kamilka ma 2 latka, choruje na SMA (rdzeniowy zanik mięśni). Dzielnie walczy z chorobą i zbiera na najdroższy lek kosztujący 10 mln oraz na bieżącą rehabilitację. Terapia Genowa może dać jej szansę na normalne dzieciństwo i życie. Pomóżmy Kamilce wysyłając tylko jedną naszywkę. Zebraną kolekcję wystawimy na licytację, a środki zebrane przekażemy dla Kamilki. W zadaniu chodzi o wysłanie jednej naszywki listem poleconym pod adres OSP Szaflary ul. Augustyna Suskiego 82, 34-424 Szaflary, udostępnienie postu wraz z dodanym zdjęciem naszywki w komentarzu oraz nominowanie czterech kolejnych jednostek służb mundurowych. Zbiórka naszywek potrwa do 28.02.2023 r. Wierzymy, że będzie to największa kolekcja naszywek w Polsce – napisali druhowie na Facebooku.

Strażacy nominowali do akcji swoich kolegów i koleżanki z czterech jednostek, jednak akcja błyskawicznie rozniosła się dalej. Swoje naszywki przesłali już strażacy z każdego małopolskiego powiatu, a akcja zaczyna roznosić się już poza grancie województwa.

Zebrane naszywki trafią na na licytację, podczas której każdy będzie mógł dołożyć cegiełkę do uzbierania tej olbrzymiej kwoty. Środki popłyną na konto zbiórki Kamilki na portalu siepomaga.

Link do zbiórki: https://www.siepomaga.pl/kamila-sma

#Naszywkachallenge Ochotnicza Straż Pożarna w Szaflarach organizuje zbiórkę naszywek które wystawi na licytację dla...

Opublikowany przez OSP Szaflary Wtorek, 14 lutego 2023

Przyłączamy się do akcji #Naszywkachallenge dla Kamilki i wspieramy🚒 Nominujemy: OSP GRABNO OSP Olszyny OSP ZGŁOBICE OSP...

Opublikowany przez OSP KSRG Wielka Wieś Wtorek, 21 lutego 2023

Dziękujemy OSP KSRG Wielka Wieś za nominacje. Przyłączamy się do akcji #Naszywkachallenge dla Kamilki i...

Opublikowany przez OSP Olszyny Środa, 22 lutego 2023

Dziękujemy OSP Olszyny za nominacje. Przyłączamy się do akcji #Naszywkachallenge dla Kamilki...

Opublikowany przez OSP KSRG Turza Czwartek, 23 lutego 2023

Dziękujemy OSP KSRG Turza za nominacje. Przyłączamy się do akcji #Naszywkachallenge dla Kamilki i...

Opublikowany przez OSP Rzepiennik Suchy Czwartek, 23 lutego 2023

Dziękujemy OSP Rzepiennik Suchy za nominacje. Przyłączamy się do akcji #Naszywkachallenge dla Kamilki i...

Opublikowany przez OSP KSRG Rożnowice Piątek, 24 lutego 2023

Dziękujemy OSP KSRG Rożnowice za nominacje. Przyłączamy się do akcji #Naszywkachallenge dla Kamilki i wspieramy🚒...

Opublikowany przez OSP KSRG Biecz Piątek, 24 lutego 2023

Małopolska - najnowsze informacje

Rozrywka