poniedziałek, 15 czerwca 2020 10:26

Małopolska. Aktywne ogniska koronawirusa nie tylko w Tuchowie. Zobacz, gdzie przybywa zakażonych!

Autor Marzena Gitler
Małopolska. Aktywne ogniska koronawirusa nie tylko w Tuchowie. Zobacz, gdzie przybywa zakażonych!

Szkoła, zakład pracy, kościół - to miejsca, w których w Małopolsce można zarazić się koronawirusem. Tak przynajmniej wynika z danych Wojewódzkiej Inspekcji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie. Nowych zakażeń w naszym województwie wciąż przybywa. Gdzie ostatnio przybyło najwięcej?

W ostatnim tygodniu najwięcej mówi się o aktywnym ognisku zakażenia koronawirusem w Tuchowie. Ale liczba aktywnych przypadków rośnie w również w innych powiatach.

Tuchów - 70 zakażonych w dwa tygodnie

Z powodu obecności na święceniach kapłańskich osób zakażonych koronawirusem w Tuchowie i powiecie tarnowskim w ciągu dwóch tygodni zaraziło się 70 osób. To mieszkańcy Tuchowa, Karwodrzy, Ryglic i Tarnowa. 21 osób jest hospitalizowanych, z czego dwie w stanie ciężkim, pod respiratorem.

Dwóch redemptorystów pod respiratorem. Coraz więcej chorych w rejonie
Prosimy o modlitwę w intencji dwóch naszych starszych ojców, którzy znajdują się w szpitalu z powodu koronawirusa - apelują redemtoryści. W powiecie tarnowskim i Tarnowie coraz więcej zakażonych koronawirusem w związku z ogniskiem, które powstało w Tuchowie. “Prosimy o modlitwę w intencji dwóch na…

Nowe przypadki w powiecie bocheńskim

Zakażenie w Tuchowie doprowadziło do powstania ogniska zakażenia w powiecie bocheńskim w Królówce. Tu zaraziło się w sumie 5 osób, ale nie ma obecnie nowych zakażeń.

Co się dzieje w Krakowie i powiecie krakowskim?

Ogniska zakażeń są też Krakowie, gdzie obecnie 55 osób ma potwierdzonego wirusa SARS-CoV-2. oraz w powiecie krakowskim, gdzie w ciągu ostatnich dni liczba aktywnie zakażonych wzrosła do 19.

Nowe ognisko koronawirusa powstało w Muzeum Narodowym w Krakowie, gdzie zakażenie potwierdzono już u 11 osób, a 44 osoby, które miały kontakt z zakażonymi, są na kwarantannie domowej.

Kraków. Już 11 pracowników Muzeum Narodowego ma koronawirusa
Liczba pracowników Muzeum Nrodowego, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem, wzrosła do 11. Jak poinformowała Katarzyna Bik, rzeczniczka placówki, wszyscy zakażeni są pracownikami pionu technicznego i nie mieli styczności ze zwiedzającymi. Po przebadaniu załogi 49 osób otrzymało negatywn…

Jeden z zakażonych pracowników muzeum to mieszkaniec powiatu wielickiego, gdzie w ostatnim czasie potwierdzono 5 nowe przypadków koronawirusa.

Zakażenie koronawirusem potwierdzono też u 3 pracowników ZTM w Krakowie i u pracownika Teatru Słowackiego.

Koronawirus w Krakowie. Zakażony pracownik Teatru Słowackiego
Zakażenie koronawirusem potwierdzono u pracownika działu technicznego. Kilka osób, które miały z nim kontakt zostało przebadanych i czeka na wyniki testów. Teatr nie zawiesił jednak swojej działalności. Mężczyzna pracujący w dziale technicznym Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie przebywa w …
Zakażonych 3 pracowników MPK Kraków, 5 osób nadal na kwarantannie
Trzy osoby z pozytywnym wynikiem testów na koronawirusa i 28 osób w sumie na kwarantannie - to bilans skutków epidemii w MPK Kraków.

W dniach od 12 do 14 czerwca w Krakowie sumie przybyło 8 osób, u których potwierdzono koronawirusa.

Ognisko w Muzeum Narodowym wpłynęło też na wzrost zakażeń w powiecie krakowskim. Współmałżonka pracownika muzeum pracuje w szkole podstawowej w Naramie w gminie Iwanowice.

Nowe osoby są zakażone w gminie Wielka Wieś, a 16 osób przebywa na kwarantannie. Nowe ognisko powstało w jednej ze szkół policealnych, a osoby zakaziły się tam przez kontakt z osobą zakażoną, która jest uczniem tej szkoły. 10 osób z kontaktu otrzymało polecenie kwarantanny domowej.

Zakażenie potwierdzono też w pracownika Valeo w Skawinie, w związku z tym na kwarantannę skierowano 55 osób, które miały z nim kontakt.

Skawina: Koronawirus w Valeo. Będzie tak jak w kopalniach?
Jeszcze 4 dni temu powiecie krakowskim było 64 przypadki zakażenia koronawirusem. Dziś jest ich 69. Z pięciu nowych przypadków jeden – potwierdzony – dotyczy zakażenia w jednym z największych zakładów w Małopolsce – Valeo w Skawinie, producenta części dla przemysłu samochodowego. Dziś wszyscy zadają…

Ciągle wzrasta liczba zakażonych w powiecie suskim

Koronawirus rozprzestrzenia się też ciągle w powiecie suskim, gdzie ponownie wprowadzono ograniczenia w funkcjonowaniu publicznych instytucji. Duże ognisko koronawirusa istnieje w firmie odzieżowej Dalia w Maków Podhalańskim. 11 czerwca potwierdzono tam 3 nowe przypadki zakażenia.

W zakładzie zakażonych jest w sumie (dane z 11 czerwca) 40 pracowników i 62 osoby z kontaktu, razem 102 osoby. W izolacji domowej  przebywa 85 osób (37 pracowników i 48 z kontaktów), a 15 osób jest hospitalizowanych (2 pracowników i 13 z kontaktów). Dwie osoby zakażone przebywają w izolatorium. To pracownik firmy Dalia i jedna osoba z kontaktu. W kwarantannie domowej na podstawie decyzji PPIS są 62 osoby.

Ognisko jest nadal aktywne. W ciągu ostatnich dni (12-14 czerwca) w powiecie suskim przybyło 5 zakażonych, a dziś kolejne 4 osoby.

Nowe zakażenia w Małopolsce 12-15 czerwca:

  • powiat tarnowski: 10 osób,
  • powiat suski: 9 osób,
  • Kraków: 8 osób,
  • powiat krakowski: 7 osób,
  • powiat oświęcimski: 6 osób,
  • powiat wielicki: 5 osób,
  • powiat wadowicki: 4 osoby,
  • powiat chrzanowski: 4 osoby,
  • powiat myślenicki 2 osoby,
  • Tarnów: 1 osoba,

Małopolska - najnowsze informacje

Rozrywka