wtorek, 29 marca 2022 16:21

Małopolska firma usuwa „Z” z logo. "Ma to związek z oznakowaniem pojazdów rosyjskich"

Autor Tomasz Stępień
Małopolska firma usuwa „Z” z logo. "Ma to związek z oznakowaniem pojazdów rosyjskich"

Litera "Z" malowana farbą na rosyjskich transporterach i czołgach stała się symbolem rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Firma z Brzeska ma „zetkę” w swoim logo, a właściwie miała, bo właśnie postanowiła ją usunąć. A to nie byle jaka firma - należy do jednej z największych grup kapitałowych w Polsce.

Mowa o Zasada Trans - Spedition, należącej do Grupy Zasada S.A., skupiającej ponad 40 spółek działających w różnych sektorach gospodarki. Założycielem Grupy jest Sobiesław Zasada znakomity sportowiec, lekkoatleta i świetny rajdowiec. Zasada Trans - Spedition działa na rynku od 1996 roku i zajmuje się usługami spedycyjnymi, transportowymi, serwisem wózków widłowych, diagnostyką i naprawą pojazdów. Od ubiegłego roku firma siedzibę ma w Jasieniu koło Brzeska, gdzie kosztem 40 milionów złotych wybudowała Brzeski Park Logistyki. Wtedy zapewne nikt się nie spodziewał, że problemem może stać się… logo firmy, które zwiera wpisaną w kwadrat literę „Z”. Niemal taką samą, jaką rosyjskie wojsko maluje na czołgach i sprzęcie bojowym, którym od ponad miesiąca atakuje Ukrainę. "Z" stało się już symbolem agresywnej, brutalnej Rosji. Noszą go też ci, którzy Putina popierają.

Dlatego Zasada Trans-Spedition postanowiła zerwać „zetką”. Koszty tej transformacji będą spore, bo firma wyrzuca „Z” nie tylko z przestrzeni elektronicznej – stron  internetowych, mediów społecznościowych, ale też ze wszystkich budynków spółki, a także pojazdów całej floty. – Nie ukrywamy, że ma to związek z działaniami wojsk za wschodnią granicą naszego kraju i oznakowaniem pojazdów rosyjskich. Nie chcemy aby nasze logo było utożsamiane z jakimikolwiek wrogimi działaniami wobec naszych sąsiadów, dlatego została podjęta decyzja o zmianie wizerunku graficznego – powiedział portalowi Bochnianin Adrian Zaleśny, rzecznik prasowy Zasada Trans Spedition.

Decyzja zasługuje na szacunek, ale nie dziwi, bo firma już wcześniej włączała się w pomoc materialną i humanitarną na rzecz ukraińskiej ludności. – Podejmujemy także wiele innych działań mających na celu pomoc cywilom i żołnierzom na terytorium Ukrainy – informuje Adrian Zaleśny. – W ostatnich dniach kilka pojazdów wchodzących w skład floty Zasada Trans-Spedition uczestniczyło w konwojach humanitarnych dostarczając na Ukrainę żywność, środki opatrunkowe, zebrany przez strażaków sprzęt i wiele innych niezbędnych na miejscu środków.

🇵🇱🇺🇦 W ostatnich dniach kilka pojazdów wchodzących w skład floty Zasada Trans - Spedition uczestniczyło w konwojach...

Opublikowany przez Zasadatrans Środa, 9 marca 2022

fot: Facebook/Zasadatrans

Brzesko

Brzesko - najnowsze informacje