wtorek, 15 września 2020 08:27

Małopolski Wyścig Górski w Niepołomicach

Autor Marzena Gitler
Małopolski Wyścig Górski w Niepołomicach

W sobotę 19 września sprzed Zamku Królewskiego w Niepołomicach wystartuje II etap 58. Małopolskiego Wyścigu Górskiego. Start zaplanowano na godzinę 13.45.

Niepołomice od lat są miastem etapowym wyścigu zwanego Tour of Małopolska. Zmagania tradycyjnie rozgrywane w czerwcu, z oczywistych względów zostały przeniesione na wrzesień.

Przerwa w zawodach paradoksalnie wpłynęła pozytywnie na wygląd listy startowej. Kolarze i zespoły są głodne rywalizacji, dlatego swoją obecność podczas wyścigu zapowiedziały takie polskie teamy jak CCC Development (klub aktualnego mistrza Polski), Voster ATS, Wibatech czy Mazowsze Serce Polski. W barwach tego ostatniego prawdopodobnie wystartuje Karol Domagalski, który podczas zeszłorocznej edycji imprezy doznał poważnej kontuzji. Jednak wrócił do formy i będzie się ścigał na małopolskich trasach.

Oprócz polskich zespołów na liście startowej są drużyny z Norwegii, Niderlandów, Belgii, Włoch, Ukrainy czy Izraela.

Wyścig rozpocznie się prologiem, czyli indywidualną jazdą na czas wiodącą… pod górę do Lasku Wolskiego w Krakowie. Dwa dni później, 19 września, kolorowy peleton zawita do Niepołomic, skąd zawodnicy ruszą na trasę wiodącą 137 km, przez Gdów, Limanową, Krościenko do Nowego Targu.

Przed startem zawodów odbędzie się prezentacja zawodników, a kibice kolarscy – z uwzględnieniem reżimów sanitarnych – będą mogli przyglądać się przygotowaniom ekip do zawodów.

19 września (sobota) – II etap: Niepołomice-Nowy Targ (137 km) 13.45 – start spod Zamku Królewskiego w Niepołomicach.

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje