środa, 14 czerwca 2023 12:17

Małżeńskie jubileusze w Wieliczce. Świętowano złote i diamentowe gody

Autor Marzena Gitler
Małżeńskie jubileusze w Wieliczce. Świętowano złote i diamentowe gody

30 maja pary małżeńskie z gminy Wieliczka świętowało jubileusz złotych i diamentowych godów. Pary, które są razem od 60 i 50 lat, otrzymały medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie” przyznawane przez Prezydenta RP. Na ręce diamentowych jubilatów Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka Artur Kozioł przekazał pamiątkowe dyplomy gratulacyjne.

Gratulacje jubilatom złożyli także: Zastępca Burmistrza Wieliczki ds. Społecznych - Agnieszka Szczepaniak, sekretarz Gminy - Adam Marek Panuś oraz dyrektor USC w Wieliczce - Elżbieta Bujas i Katarzyna Janczarska.

Jubileusz złotych godów świętowali: Ewa i Tadeusz Burliga, Elżbieta i Jan Dębowscy, Urszula i Bogumił Dijuk, Alfreda i Stefan Dubielowie, Teresa i Adam Gajewy, Halina i Aleksander Hartabusowie,  Anna i Tadeusz Hyży, Cecylia i Ryszard Jurasowie, Albina i Stanisław Kania, Zenobia i Stanisław Kasprzyccy, Małgorzata i Krzysztof Kozdęba, Barbara i Ryszard Krysa, Wanda i Zbigniew Kubowiczowie, Małgorzata i Bogdan Majtyka, Danuta i Andrzej Nawalany, Elżbieta i Stanisław Pakuła, Anna i Wiesław Pichórzowie, Teresa i Roman Pietrasowie, Krystyna i Władysław Pustelnikowie, Barbara i Stanisław Stachura, Wanda i Andrzej Szałasowie, Helena i Andrzej Szumni, Ewa i Bolesław Tańcula, Cecylia i Kazimierz Ślęczka, Wanda i Andrzej Włochowie, Anna i Józef Wójcikowie oraz Władysława i Władysław Wrona.

Diamentowe gody świętowali: Józefa i Mieczysław Nowakowie, Elżbieta i Józef Stryszowscy, oraz Bronisława i Józef Talapka.

Uroczystość z okazji złotych godów odbyła się tradycyjnie w sali Magistrat. Nie zabrakło gratulacji i najlepszych życzeń dla jubilatów. Tradycyjnie wzniesiono toast symboliczną lampką szampana za kolejne lata w zdrowiu i szczęściu. Dla jubilatów wystąpił Zespół Pieśni i Tańca Sułkowianie.

Inf. i fot. UMiG Wieliczka

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje

Rozrywka