piątek, 13 maja 2022 20:20

Marcinkowice: "To bardzo ważna inwestycja!" Budynek jest już prawie gotowy!

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
Marcinkowice: "To bardzo ważna inwestycja!" Budynek jest już prawie gotowy!

W piątek (13 maja) starosta nowosądecki sprawdzał postępy prac przy budowie hali sportowej ze strzelnicą w Marcinkowicach.

Pomieszczenia strzelnicy w Marcinkowicach są już prawie gotowe.

– Został zamontowany specjalistyczny sprzęt, na ścianach są okładziny, teraz jeszcze ułożenie podłóg i montaż oświetlenia

– mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski.

– To będzie jedna z najnowocześniejszych i najlepiej wyposażonych strzelnic w regionie.

Trwają też prace przy malowaniu hali sportowej i dodatkowych pomieszczeń, które znajdą się w kompleksie.

– Prowadzone są roboty wykończeniowe wewnątrz budynku

– dodaje starosta Marek Kwiatkowski.

– Wykonana została elewacja zewnętrzna od strony drogi powiatowej, a także wentylacja mechaniczna. Wartość wykonanych do tej pory robót przekracza dziewięć milionów złotych. Natomiast całkowita wartość inwestycji sięga 12,5 miliona złotych.

Przypomnijmy, że hala ze strzelnicą wejdzie w skład Powiatowego Centrum Sportu przy Zespole Szkół w Marcinkowicach, a koszt inwestycji przekroczy 40 milionów złotych. Obok hali powstanie kompleks sportowy na świeżym powietrzu, na terenie którego nie zabraknie boiska do gier zespołowych z trybunami, kortów tenisowych i odkrytego basenu, a także bieżni, skoczni do skoku w dal i wzwyż oraz rzutni (pchnięcie kulą, rzut młotem i dyskiem).

Aby nie obciążać powiatowego budżetu gigantycznymi kosztami budowy, władze Powiatu Nowosądeckiego pozyskały już dofinansowanie do tych inwestycji: ponad 15 milionów złotych.

Zgodnie z harmonogramem przebiegają też prace związane z przebudową pomieszczeń części budynku Zespołu Szkół w Marcinkowicach na potrzeby internatu. Zostały już wydzielone pokoje i sanitariaty - również dla osób niepełnosprawnych. Docelowo pojawi się tam winda, jadalnia, pokoje dla opiekunów. Wartość tych prac przekracza 3,5 mln zł.

– To bardzo ważna inwestycja

– mówi starosta.

– Szkoła w Marcinkowicach słynąca głównie z klas mundurowych jest często wybierana przez ósmoklasistów z całego regionu. Teraz uczniowie będą mieli do dyspozycji internat na miejscu i świetnie wyposażone obiekty sportowe. Projekt zakłada stworzenie 51 miejsc wraz z węzłami sanitarnymi, jadalnią i wszystkim niezbędnymi elementami. Po przebudowie, młodzież będzie mogła mieszkać w pokojach 1-, 2- i 3-osobowych.

Termin zakończenia robót to sierpień tego roku.

Inf. i foto: SP w Nowym Sączu

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje