poniedziałek, 27 stycznia 2020 11:50

Mędrzechów. Podał dane członka rodziny żeby uniknąć kary. Policjanci nie dali się oszukać

Autor Marzena Gitler
Mędrzechów. Podał dane członka rodziny żeby uniknąć kary. Policjanci nie dali się oszukać

Dużą determinacją wykazał się mieszkaniec Pasieki Otfinowskiej, który na widok policyjnego patrolu uciekł z samochodu, a potem podał dane personalne swojego krewnego. Czego się obawiał?

W środę, 22 stycznia po godz. 23 w miejscowości Mędrzechów kierowca audi widząc policyjny radiowóz skręcił gwałtownie z jedni i zaparkował pojazd przed niezamieszkałą posesją. Manewr ten zaniepokoił policyjny patrol. Kierowca audi zgasił silnik samochodu i zaczął pieszo oddalać się od pojazdu. Mundurowi postanowili sprawdzić, czemu się tak zachowuje.

Podczas interwencji policjanci poczuli od kierowcy alkohol. W trakcie legitymowania mężczyzny okazało się, że nie posiada żadnych dokumentów Powiedział funkcjonariuszom, że ma 32 lata i podał dane mieszkańca gminy Żabno, jak się potem okazało - swojego krewnego. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało blisko 1 promil.

Funkcjonariusze sprawdzili przekazane przez kierowcę personalia w dostępnych bazach informatycznych, ale kiedy odstawili go do domu pod opiekę członka rodziny, okazało się podał fałszywe dane. Kierowcą był 40-letni mieszkaniec Pasieki Otfinowskiej.

Mężczyzna przyznał się do posłużenia danymi członka rodziny. Chciał w ten sposób uniknąć odpowiedzialności, bo z policyjnego systemu wynikało, że mężczyzna ma czynny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów obowiązujący przez 3 lata.

Kierowca usłyszy oskarżenie o kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania zakazu sądowego oraz posłużenie się cudzymi danymi jako swoimi. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

inf. KWP w Krakowie

Dąbrowa Tarnowska - najnowsze informacje